“YENİ DÜNYA SİSTEMİNE UYUM SAĞLAYAMAYAN MAALESEF AYAKTA KALAMAYACAK”

0
17403

Aydınlatma Sektöründeki firmalarımıza Pandemi döneminde neler yaptıklarını, bundan sonra bizleri nelerin beklediğini sorduk.

METSAN Aydınlatma Genel Md. Yrd. Pelin Kurtulan


Firma olarak çalışanlarımızın sağlığı birinci önceliğimiz oldu. Ayrıca Teknolojik altyapımızı yeniden gözden geçirdik.

Ülkemizde vakalar açıklandıktan hemen sonra fabrikamızı ve bütün araçlarımızı dezenfekte ettik ve bunu periyodik hale getirdik. Çalışanlara hijyen eğitimi verdik. Çalışma alanlarını sosyal mesafeye göre ayarladık. Kısa çalışma ödeneğinden yararlandık ve dönüşümlü çalışma sistemine geçtik zorunlu olarak. Çalışanlara ve ailelerine maske, eldiven ve dezenfektan desteğinde bulunduk. Kendisini iyi hissetmeyen çalışanlarımıza mazeret belirtmeksizin izin kullanma imkânı verdik.

Pandemi sürecinde teknolojik alt yapının ne kadar önemli olduğunu gördük ve bireyler dışında bu alanlara yapılacak yatırımları hızlandırma konusunda hem fikir olduk. Teknoloji hayatımızın bir parçası ve buna uyum sağlayamayan maalesef ayakta kalamayacak. Biz de Metsan olarak teknoloji ve bilişim alanında çalışmalarımızı hızlandırdık.

Yeni dönemde teknolojik altyapısı ve üretim çeşitliği yüksek olan firmalar için yeni fırsatlar doğacaktır. Bunun için bilgi ve tecrübe çok önemli hale geliyor. Yurtiçi ve Yurtdışında uzun yıllardır tanıtım faaliyetleri yaptık. Şimdi bunun faydalarını göreceğimizi düşünüyorum. Hali hazırda yeni firmaların şirketimize olan ilgisi bu tezimizi doğrulamaktadır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz