Middle East Energy 2022 Fuarında Yer aldık

0
2256

7-9 Mart 2022 tarihinde Dubai World Trade Centre da gerçekleştirilen etkinliğe uluslararası ziyaretçilerin ilgisi yoğun oldu.

Middle East Energy 2022 iki yıl aradan sonra tekrar düzenlenme kararı aldıktan sonra 850 firmanın stand açtığı ve global enerji forumlarının düzenlendiği etkinliğe bölge ülkelerinden 12 bin ziyaretçi geldi.

Türkiye’den 52 firma fuara katıldı. Fuarda Türk firmaları ziyaretçilerin yoğun ilgi odağı oldu. Fuara katılan Türk firmalarının temsilcileri gösterilen ilgiden memnun olduklarını açıkladı. Middle East Electricity olarak bilinen etkinlikte, Mısır, Umman, Katar, Bahreyn, Pakistan, Nijerya, Ghana, Cezayir, Fas, Kenya, Lübnan, Irak, Ürdün ve BAE’den ziyaretçiler geldi. Ayrıca Avrupa ve ilk defa Amerika kıtasından gelen ziyaretçiler dikkat çekti.

Türkiye’den fuara basın partneri olarak Aydınlatma Teknik Dergisi ve Electricity Turkey Dergisi standlı katıldı.

DUBAI ENERGY FUARI ZAMANLAMA OLARAK BİR FIRSATTI.

Aydınlatma Teknik Dergisi Editörü olarak fuar İzlenimlerimiz ; fuarın iki yıldır ertelenmiş olmasından dolayı ziyaretçilerin ilgisinin olacağını tahmin ediyorduk. Özellikle bölge ülkelerin de düzenlenmeyen fuarlar sonrası yapılan en büyük etkinlik olması artı ziyaretçiyi beraberinde getirdi.

Aydınlatma Teknik Dergisi olarak kendi standımızda fuara katılarak hazırlamış olduğumuz dergilerimizi gelen binlerce misafire ücretsiz ulaştırdık. Ciddi bir ilgiyi yayın olarak bizde yaşadık. Bir çok firmanın kontak kurmasına aracılık ettik. Ayrıca Türk firmalarını temsil ederek fuardaki iletişimi sağladık.
Avrupalı firmaların fuarda stand açması ilgiyi daha fazla artırdı. Türkiye geçmiş yıllarda en fazla firma ile katılan ikinci ülke konumundaydı. Bu yıl beklentinin çok altında firma katılımcı oldu. Fuara katılan firmalar ile yaptığımız görüşmelerde çok büyük potansiyel ile karşılaştıklarını ifade ettiler. Üç gün boyunca ciddi görüşmeler yaptıklarını, bir çok yabancı firmadan sipariş yazdıklarını açıkladılar.Pandemi sonrasında düzenlenen etkinliklerde mümkün olduğunca yer almak firmalarımıza katkı sağlayacağını söyleyebilirim.

Middle East Energy 2022 Fuarında Yer aldık

Dubai Şeyh Maktoum bin Muhammed bin Rashid Al Maktoum’un himayesinde ve BAE Enerji ve Altyapı Bakanlığı’nın ev sahipliğinde düzenlenen üç günlük konferansa ise 10.000’den fazla profesyonel ziyaretçi katıldı. Beş anahtar ürün grubu Akıllı Çözümler, Yenilenebilir ve Temiz Enerji, Kritik ve Yedek Güç, İletim ve Dağıtım ile Enerji Tüketimi ve Yönetimi tartışıldı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz