Fiberli’ye İhracatın Yıldızı Ödülü

0
196

Batı Akdeniz İhracatçılar Birliği (BAİB) Antalya, Burdur ve Isparta illerinden en fazla ihracat gerçekleştiren üye firmalarını, geleneksel olarak düzenlediği ‘İhracatın Yıldızları 2022′ töreni ile ödüllendirdi. 

Fiberli, 2022 yılında başladığı kurumsal değişim ve dönüşüm yolculuğunda büyüme hedefleriyle birlikte aydınlatma sektörünü de büyütmek için çalışıyor. Yurt içinde geliştirdiği ticari ağının yanında 2023 yılında Turquality programına dahil olarak ihracatta hedefleri büyüttü. Bu çerçevede şirket Batı Akdeniz İhracatçılar Birliği’nin (BAİB) belirlediği 2022’de bölgenin en çok ihracat yapan markaları listesinde yer aldı.

Her yıl BAİB’nin sektöründe ve bölgesel olarak ihracat şampiyonlarını açıkladığı Antalya, Isparta ve Burdur illerini kapsayan ve yıllık toplam ihracatı 3,5 milyar dolar olan listede Fiberli sektöründe en çok ihracat yapan ikinci marka olarak ödül aldı.

İhracat şampiyonu markaların ödüllendirildiği “İhracatın Yıldızları” ödül töreninde Fiberli Yönetim Kurulu Başkanı Cengiz ŞENTÜRK; “Fiberli olarak bölgemizde ihracat şampiyonu olarak ödül almak çok kıymetli. Fakat daha da iyisini yapacağımıza inanarak ülkemizde sadece 377 markanın kabul gördüğü Turquality programına dahil olduk. Böylece önümüzdeki yıllarda hedef pazarlarımızdaki ihracatımızı hem arttırırken ülkemize olan katkımızı da aynı ölçüde arttırmış olacağız.” Dedi.

Fiberli, Ortadoğu’da 2024 yılı için proje iş ortaklarıyla bir çok büyük projeye imza atmayı planlıyor. Ayrıca Avrupada bir çok projesi de devam eden şirket, dünyanın en saygın mimari topluluklarından biri olan International Association of Lighting Designers (IALD) topluluğuna Türkiye’den üye olan sadece iki markadan biri.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz