BİR ÇOK GLOBAL ŞİRKET TÜRKİYE’YE YATIRIM YAPMAYA DEVAM EDECEK YA DA BAŞLAYACAKTIR

0
19987

Aydınlatma Sektöründeki firmalarımıza Pandemi döneminde neler yaptıklarını, bundan sonra bizleri nelerin beklediğini sorduk.

Sylvania Ortadoğu, Türkiye ve CIS Bölge Başkanı Ayhan ŞİRİNER 

Sürecin Aydınlatma sektörüne yansımaları hakkında düşünceleriniz nedir?

Pandemi sonrası Aydınlatma sektörü için Dünya ve Türkiye ekonomisi tabi ki yavaşlayacaktır ancak çok zor günlerin bizi beklediğini düşünmüyorum. Bunun sebebi, özellikle Türkiye zorlu koşullar ile başa çıkabilen ülkeler sıralamasında önlerde yer almasıdır. Ve Türkiye ekonomisi, global şirketler için çok önemli fırsatlar sunmaya devam etmesidir. İleri ki günlerde göreceksiniz, bir çok global şirket Türkiye’ye yatırım yapmaya devam edecek yada başlayacaktır.

Geçen bu sürede firma olarak neler yaptınız?

Resmi kaynaklardan pandemi vakası Türkiye’de olduğu bilgisi alındığında, Sylvania Türkiye ailesi içerisinde yer alan tüm personelimize maske, eldiven, vb. kişisel koruyucular temin edildi. Ve ofisimizin çeşitli görünür noktalarına dezenfektanlar yerleştirildi. Bu önlemlerin arkasından tüm çalışanlarımız için süresiz evden çalışma için karar alındı. Periyodik ofis ilaçlaması ve temizlik işlemleri devreye alındı. Dönüşümlü olarak 1 yada maksimum 2 personelimiz ofiste olacak şekilde, gündelik zorunlu işlerin devamlılığı sağlandı. Haziran ayının sonuna doğru günlük 3-4 personeli geçmeyecek şekilde hafta da  4 gün ofisimiz çalışmaya başlayacaktır.

Diğer yandan iş tarafının yürümesi için, tüm çalışanlarımız ve iş ortaklarımızla belli periyodlarda online toplantılar yapmaya başladık. Başta operasyonel süreçlerimizi gözden geçirerek, yapılması gereken aksiyonları belirledik ve uygulamaya aldık. Daha sonra 2020 planlarımızı ve hedeflerimizi gözden geçirdik, öncelikli ve hızlı çözüme ulaşabileceğimizi konuları takvimleyerek ilgili arkadaşlarla takibini sağladık. Aciliyeti olmayan, ertelenebilecek tüm yeni uygulamalarımızı 2021 yılı içerisine takvimledik.  Özetle, Sylvania Türkiye pandemi yavaşlatmasına rağmen hedeflerini gerçekleştirmek için tüm personeli ile ilgili kontrollü olarak tüm gücünle çalışmaya devam etti.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz