AKUSTİK AYDINLATMA

0
8357

Gün içerisinde, pek çok sese ve gürültüye maruz kalırız. Bu nedenle günümüzde sessiz bir ortam, insanlar için temel ihtiyaçlardan biri haline gelmiştir. Günümüzün çoğunu iş yerinde geçirdiğimizi düşünürsek, çalışma ortamlarımızı her zamankinden daha fazla keyif alınacak yerlere dönüştürmek doğru bir karar olacaktır. Bu konuda da yardımımıza teknoloji koşmaktadır.

Akustik aydınlatmanın amacı gürültüyü azaltmak ve sönümlemektir. İlk bakışta “akustik” ve “aydınlatma” kelimelerinin birbiriyle pek alakası yokmuş gibi görünebilir. Fakat tüm iş yerlerinin aydınlatmaya ihtiyacı vardır, öyleyse neden aynı zamanda ses emici özelliklere sahip aydınlatma armatürlerini tercih etmeyelim?

Akustik Neden Önemlidir?
•Gürültü, bir stres kaynağıdır. Sessiz ve dengeli oda akustiği, stres semptomlarının azaltılmasına önemli bir katkı sağlayarak, sağlık üzerinde uzun vadeli olumlu bir etkiye sahiptir.
•Bir fısıltı sadece 30 dB’dir fakat bu bile konsantrasyonumuzu bozarak zihinsel durumumuzu ve performansımızı etkiler.
•Ortam ne kadar gürültülü olursa, kişisel iletişim o kadar çok engellenir. Dengeli oda akustiği, ses yayılımını sınırlar. Böylece, çok kişilik ofislerde bile yüz yüze konuşmalar yapmak için yeterli samimiyet ortamı sağlanmış olur.
•Oda akustiğinin kötü olması, maddi kayıplara da yol açmaktadır. Çalışanlar, odaklanarak çalışma ve performansları sayesinde katma değer yaratır. İyi oda akustiği, konsantrasyonu artırır. Akustiği optimize ederek elde edilen maliyet tasarrufları, göz ardı edilemeyecek kadar ciddi bir durumdur.

İKİZLER AYDINLATMA’NIN AKUSTİK AYDINLATMA ÇÖZÜMLERİ
STILL Akustik Aydınlatma Serisi, insanın sadece görme duyusuyla sınırlanmayıp, diğer duyularına da odaklanarak ofis kültürüne daha fazla değer katmak, ışık ve akustik ihtiyaçlarına tek seferde çözüm getirmek için tasarlanmıştır.
Aydınlatma armatürü ile akustik panel birlikteliğinin sonucu olarak ofislerde; sükunet, konsantrasyon, konfor, motivasyon, yaratıcılık, kavrama kolaylığı ve tabi ki uyumlu bir çalışma ortamı ortaya çıkmaktadır.


YAZININ DEVAMINI PDF DOSYASINDAN İNCELEYEBİLİRSİNİZ...

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz