SYLVANIA, Aydınlatmada Önce Güvenlik Diyor

0
1627

SYLVANIA, YENİ TANITTIĞI ACİL AYDINLATMA SERİSİ İLE AYDINLATMADA ÖNCE GÜVENLİK DİYOR

Sylvania, perakende, ofis, lojistik ve endüstriyel ortamlar dahil birçok uygulamada kullanılmak üzere geniş bir kullanım yelpazesinde yüksek verimli LED acil aydınlatma armatürlerini piyasaya sürdü. SylSafe, acil durum ekipleri, konut sakinleri, çalışanlar ve ziyaretçiler için bir tahliye durumunda yol gösterecek ve güvenlik ekipmanının yerini vurgulayacak şekilde tasarlanmıştır.

Acil durum aydınlatması için Avrupa standardı EN 1838: 2013 ile uyumlu olan SylSafe serisi, acil durum aydınlatması, kaçış yolu işaretlemesi için yol gösterme, yüksek tavanlı endüstriyel uygulamalar için yüksek tavan acil aydınlatma armatürü ve uzaktan acil durum izleme sistemi dahil olmak üzere, birçok versiyona sahiptir.

SylSafe serisindeki armatürler, enerji kesildiğinde 3 saat boyunca güvenli bir acil durum aydınlatması yapabilmektedir.  Tüm ürünler, EN 50172 ve BS: EN 60234 standartlarına uygun olduğu gibi yenilikçi özellikleri sayesinde uzaktan izleme de yapılabilmektedir.

Sylvania Türkiye Satış ve Pazarlama Müdürü Kemal Güver , acil aydınlatma armatürlerinin güvenlik için çok önemli olduğunu belirterek güvenli bir çalışma ortamı için hayati önem taşıdığını belirtmektedir : “Bu tip armatürlerin kullanımlarının kritik özelliği, güvenilir, amaca uygun ve gerekli standartlara uygun olmasını gerektirir. Sorun şu ki, sadece montajı değil aynı zamanda acil durum aydınlatmasını korumak için yasal zorunluluğa rağmen, yetersiz acil durum aydınlatması sektörde endişe yaratmaya devam ediyor.”

“Yönetmeliklere göre acil durum aydınlatması yapmamak kabul edilemez. Bu doğrultuda SylSafe ürün yelpazesinin kullanılabilirliği, değişim için ideal bir fırsat sunmaktadır. Dahası LOGIC, akıllı finansman çözümümüz ile birlikte şimdi acil durum aydınlatmanızı gözden geçirme ve yenileme zamanıdır.”

Gömme, sıva üstü ve ray montajlı seçenekleri ile üretilen SylSafe Spotlar, koridorlar gibi acil aydınlatma alanlarında, yangın söndürücüler ve diğer acil durum ekipmanı gibi yüksek riskli alanlarda kullanılan armatürlerdir. Sıva üstü olarak üretilen SylSafe Twin Spot, geniş alanlar ve yüksek tavan uygulamaları için tasarlanmıştır.

SylSafe Exit serisi, gömme, sıvaüstü ya da ray montajlı seçeneklere sahiptir. Tüm SylSafe Çıkış levhaları, aksesuar olarak da mevcut olan ISO7010 ile uyumlu lejant paketleriyle birlikte gelir. EX versiyonları, açılı bir montaj için izin veren bir aksesuar ile de satın alınabilir.

IP65 koruma sınıflı SylSafe Bay, 5 farklı açı ile istediğiniz yüksekliğe monte etme kolaylığı sağlar ve bu şekilde yüksek tavanlı endüstriyel uygulamalar için en uygun acil durum armatürleridir

Serinin yenilikçi acil durum izleme sistemi olan SylSafe N-Light, standart DALI protokolü ile sisteme bağlı tüm acil durum aydınlatma ekipmanlarından gerçek zamanlı veri toplar. SylSafe N-Light, sezgisel bir dokunmatik ekran arayüzü ile izole olarak çalışır. Bunlara ek olarak, elektrik kesintilerinin sistemin performansını etkilememesi sağlayan uzun ömürlü yedek piller içerir.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz