Aydınlatma Gereçleri İmalatcıları Derneği,

0
1528

AGİD – Aydınlatma Gereçleri İmalatçıları Derneği 1997 yılında 19 aydınlatma armatürü ve komponenti üreticisi firma tarafından aşağıdaki temel hedefleri gerçekleştirmek amacıyla kuruldu:

Sektörün kimlik bilincini meydana getirmek,
Sektör içindeki temsilciler arasında bireysel ve kollektif ilişkileri geliştirmek,
Ortak çabalar ve anlaşmalar vasıtasıyla kurumsal/akademik ilişkileri arttırmak,
Uluslararası standartlara uyum sürecini tamamlamak,
Türk üreticilerin uluslararası piyasada temsil edilmelerini sağlamak,
Tüketici haklarını korumak.

AGİD, sorunlara tek tek şirketler olarak yaklaşılmasının aksine, onları ortak bir sinerji ile çözmenin önemini savunmakta, kurallara uygun ve adil rekabetin aydınlatma sektöründe uygulanması için çaba sarfetmektedir. Böylece kollektif yardımlaşmanın ilerleyeceğine, üye şirketler arasındaki kişisel ilişkiler ve dostlukların pekişeceğine inanmaktadır.
Yukarıdaki hedefler doğrultusunda gerçekleştirilmiş çalışmaları şu şekilde özetleyebiliriz:

Çeşitli akademik ve mesleki kuruluşlar ile ortak projeler geliştirilmiş, böylece bu kurumlar ile ilişkilerin pekiştirilmesi, AGİD üyelerinin de geliştirme çabalarının sürekliliği ve başarısı sağlanmıştır.
Aydınlatma Türk Milli Komitesi ile ortak girişim olarak gerçekleştirilen İstanbulLight fuarı 2002 yılından bu yana düzenli olarak yapılmakta olup 2005 yılında 6000 metrekareye ulaşmıştır. Ayrıca derneğimizin organizatörlük görevini üstlenmesi neticesinde uluslararası fuarlara münferit katılımlar gerçekleştirilmiştir.
AGİD ve üyelerini tanıtan kitapçık ve ayrıca Turkish Lighting Magazine bastırılarak yurtiçi ve yurtdışında dağıtılmış, böylece üyelerimizin yurtdışı tanıtımlarına önemli katkılar sağlanmıştır.
Mevcut web sitemiz dinamik, daha kapsamlı ve etkin bir hale getirilmek amacıyla yenilenmiştir. Yeni sitenin en önemli özelliği yurtiçi ve yurtdışı potansiyel müşterilerin üyelerimize ürün bazında erişebilmelerini sağlamasıdır.
Üyelerimizin dış pazarlara açılmasını güçlendirmek amacıyla çeşitli sertifikaların alımları koordine edilmiş ve Rusya Gost-R ile Ukrayna kalite sertifikaları almaları sağlanmıştır.
Üyelerimizin birlikte oluşturdukları, temel prensiplerimizin anlatıldığı, tüketiciye güven sağlama amaçlı bir deklarasyon önemli sektörel dergilerde yayınlanmıştır.
Şimdilik yurtiçi adreslerden oluşturulmuş bir mail grubuna yenilikçi ve gelişmelerden haberler veren bir e-bültenin yollanmasına başlanmıştır.
Ulusal ve uluslararası fuarlarda dağıtılmak üzere, dijital ortamda, 3 dilde üyelerimizi tanıtıcı bir e-broşür hazırlanmıştır.

Misyonu ve temel hedeflerini gerçekleştirmedeki başarılı çalışmaları ve gayretleri sonucunda, AGİD kısa zamanda Türk Aydınlatma Sektörünün önemli bir bölümünü temsil eder büyüklüğe erişmiştir.

Son olarak, Türk Aydınlatma Sektörü ve AGİD üyeleri ile ilgili bilgi almak veya ulusal kurumlarla ilişki kurmak/geliştirmek istediğinizde AGİD’in size yardımcı olmaya hazır olduğunu bilmenizi isteriz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz