WhatsApp Yerine Kullanabilecek mesajlaşma Uygulamaları

0
15323

WhatsApp tarafından 8 Şubat’a kadar onaylamayan kullanıcıların uygulamaları, bu tarihten sonra çalışmayacağı açıklandı.

Bununla birlikte bir çok soru işareti barındıran sözleşme sebebiyle 2.5 milyar üzerinde kullanıcıya sahip uygulamadan milyonlarca kişi çıkış yaptı. Kişisel verilerin korunmasında oluşan soru işretleri sebebiyle kullanıcılar büyük bir endişeye kapıldı.

Bizde popüler olan uygulamaları sizler için paylaştık. Bu uygulamalar içinde Türk yazılımcılar tarafından geliştirilen BİP artık tüm GSM operatörlerinde kullanılabilecek.

 • BiP
  BiP; Turkcell tarafından iOS ve Android kullanıcıları için geliştirilen, tüm operatör abonelerinin kullanabileceği anlık mesajlaşma uygulamasıdır.
 • Google Hangouts
  Google Hangouts, Google tarafından geliştirilen bir anında mesajlaşma ve görüntülü görüşme platformudur. 
 • KakaoTalk
  KakaoTalk, Kakao Corporation tarafından işletilen akıllı telefonlar için metin ve arama özelliklerine sahip ücretsiz bir mobil anlık mesajlaşma uygulamasıdır.
 • Kik Messenger
  Yaygın olarak Kik olarak adlandırılan Kik Messenger, iOS ve Android işletim sistemlerinde ücretsiz olarak kullanılabilen Kanadalı Kik Interactive şirketinin ücretsiz bir anlık mesajlaşma mobil uygulamasıdır

LINE
Japonlara ait bir mobil mesajlaşma uygulamasıdır, “Line Corporation” tarafından yapılmıştır. LINE, aralarında etiketler, home, timeline ve resmi hesaplar da bulunan çeşitli interaktif öğelerle entegre bir şekilde ücretsiz metin ve sesli mesajlaşma, sesli arama ve grup sohbeti sunar

 • Signal
  Signal, özgür ve açık kaynaklı, şifreli bir sesli arama, görüntülü arama ve anlık mesajlaşma uygulaması. Signal Vakfı ve Signal Messenger LLC tarafından geliştirmektedir.
 • Skype
   İnternet üzerinden iletişim ve telefon görüşmesi yapılmasını sağlayan bir yazılımdır. VoIP teknolojisini kullanır. Yazılımının geliştiricileri tarafından kodlanmıştır. Özellikle Amerikalıların çok ucuza konuştuğu bu yazılımla dünyada milyonlarca insana internet veya telefonla konuşma imkânı sağlamaktadır.
 • Telegram
  Telegram, çoklu platform desteği sunan, güvenli anlık mesajlaşma servisidir. Rus programcısı Pavel Durov tarafından yazıldı. Telegram istemcileri hem mobil hem de masaüstü sistemleri için mevcuttur. 
 • Threema
  Threema, iOS ve Android için ücretsiz ve açık kaynaklı, uçtan uca şifreli bir anlık mesajlaşma uygulamasıdır.
 • Viber
  Akıllı telefonlar ve masaüstü işletim sistemleri için 3G ya da Wi-Fi ağları üzerinden anında mesajlaşma ve sesli görüşme imkânı sunan bir iletişim aracıdır.
 • WeChat
  WeChat, Çin’de geliştirilen sesli ve yazılı mesajlaşmaya yarayan bir mesaj servisidir. Bu uygulama Android, iPhone, BlackBerry, Windows Phone ve Symbian işletim sistemleri için uygundur.
 • Wire Pro
  Wire Swiss tarafından oluşturulan şifreli bir iletişim ve işbirliği uygulamasıdır. İOS, Android, Windows, macOS, Linux ve Firefox gibi web tarayıcıları için kullanılabilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz