UV-C Lambalar ve Uyumlu Balastlar

1
13548

Covid-19 ile beraber tüm sektörlerde dikkat çeken değişimlerden biri de dezenfeksiyon ve hijyen konusunda alınabilecek önlemler ve bu alanda yeni çözüm ihtiyaçları. Buna paralel olarak Signify, yıllardır bu alandaki uzmanlığıyla dezenfeksiyon ve sterilizasyon özelliklerine sahip UV-C lambalar üretiyor. UV-C lambalar ile sudaki, havadaki ve yüzeylerdeki virüs, bakteri ve küfler yok edilebilir. Nasıl mı?

UV-C Lambalar Nedir, Ne İşe Yarar? Ve Sağlığımızı Tehdit Eden Riskleri Nasıl Hafifletebilir?

UV-C ışınları, insan gözünün göremediği 200-280 nanometre (nm) dalga boyu aralığındadır. 253,7 nm dalga boyundaki mikroorganizmaların DNA’larını bozup onları zararsız hale getirerek dezenfeksiyon veya sterilizasyon amacıyla kullanılabilir. Buna örnek olarak;

  • Dünyanın dört bir yanında pek çok ülkeye ve bölgeye sıçrayan koronavirüs ( COVID-19), Dünya Sağlık Örgütü (WHO) tarafından pandemi olarak tanımlandı.
  • Pek çok ülkede, hastane ve diğer sağlık kuruluşlarında hastaların tedavisi gece gündüz devam ediyor. UV-C lambalarımız, insanları doğrudan tedavi edemese de önemli katkıları olabilir.

Nasıl Kullanılabilir?

  • UV-C ışınları ile sudaki, havadaki ve yüzeylerdeki virüs, bakteri ve küfleri yok edebilir.
  • Hastaneler, diğer sağlık kuruluşları, zincir mağazalar, ofis ortamları ve okullar gibi kamusal alanlarda (geceleri ya da kapandıktan sonra kimse kalmadığında) UV-C lamba mekanizmaları kurulabilir ve/veya UV-C ışınlarıyla temizlik saatleri belirlenerek virüsler etkisiz hale getirilebilir. Bu uygulama hem bugün hem de gelecekte hastaların iyileşme sürecinde olası komplikasyonlara yol açabilecek virüsleri de ortadan kaldıracaktır.
  • Bu kapsamda, UV-C ışınları, yüzeylerin üzerindeki COVID-19 virüsünü etkisiz hale getirebilir ve gelecekte yeni virüs salgınlarının çıkma riskini düşürebilir.*

*UV-C ışınlarının, bakteri ve virüslerin yok edilmesinde ne kadar etkili olduğunu ortaya koyan mikrobiyoloji araştırması

Güvenli mi?

  • UV-C lambalar, uzman profesyoneller tarafından kullanıldığı sürece güvenlidir. Kullanım sırasında ışınlar zarar verebileceği için gözler ve cilt örtülmelidir.
  • İnsanlar, UV-C ışınlı lambalar asla kendilerinde veya hayvanlarda kullanılmamalıdır, aksi takdirde göz ve deride ciddi hasarlar görülebilir.

Bundan Sonraki Adımlar Ne Olacak?

  • Pek çok ülkede iş ortaklarımızla birlikte çalışarak UV-C lambalarda hangi mecralarda daha fazla yararlanabileceğimizi araştırıyoruz. UV-C lambaların nispeten daha yaygın olarak kullanıldığı Çin’de halihazırda pek çok farklı bölgede sağlık kuruluşları ile çalıştık.
  • UV-C ışınlı lamba kullanan herkese güvenlik talimatlarına harfiyen uymalarını tavsiye ediyoruz.

UV-C ile İlgili Detaylı Bilgi ve Ürünlere Nasıl Ulaşabilirim?

UV-C ile ilgili ayrıntılı bilgi için aşağıda uzantısı yer alan web sitemizi ziyaret edebilirsiniz ayrıca daha detaylı sorularınız, UV-C ürün portföyü ve satış kondüsyonlarıyla ilgili merak ettikleriniz için de TD Elektronik UV-C Satış Ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


#signify #philips #disinfection #disinfectionrobot #uvdisinfection #infectioncontrol #covid19solutions #stopcovid #UVC #corona #covid19 #uvclight
 #uvcfluorescent


TD Elektronik San. ve Dış Tic. A.Ş.
Hakan DOĞAN
hakandogan@tdelektronik.com
+905496221466

http://www.tdelektronik.com/products-8676-uvc_lamba.html

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz