Signify, Eaton’dan Cooper Lighting’i 1.4 Milyar Dolara Satın Alacak

0
2431
Signify, Baş Finans Sorumlusu          Stêphane Rougeot (CFO)

Hollanda merkezli aydınlatma şirketi Signify, Salı günü yaptığı açıklamada, ABD’den Cooper Lighting Solutions’ı Eaton Corp’dan 1.4 milyar dolara satın almayı kabul ettiğini söyledi.

Signify’ın Baş Finans Sorumlusu Stephane Rougeot, dünyanın en büyük aydınlatma üreticisi olan şirketinin, küresel profesyonel aydınlatma pazarında ikinci sırayı aldığını ve diğer firmalarla birlikte Acuity Brands Inc. firmasıyla rekabet halinde olduğu Kuzey Amerika’da firma büyüklüğünün yetersizliğinden bahsetti.

Rougeot bir söyleşide “Strateji bakış açısının mantığı, Kuzey Amerika’da profesyonel olarak çok daha güçlü bir pazar konumu elde etmektir.” dedi. “Cooper satın alarak, Kuzey Amerika pazarında çok büyük bir oyuncu alıyoruz. Pazar pozisyonları çok iyi, büyük bir acenta ağı var, müşteri ilişkileri çok derin, orada büyük markaları var.” diye ekledi.

Cooper Lighting Solutions, Georgia merkezli Peachtree City’de yer alan bir aydınlatma firması. 2016 yılında Philips Aydınlatmadan ayrıldığından bu yana, Signify’ın en büyük satın alması Cooper Lighting Solutions oldu. Signify, anlaşmanın ilk yıldaki hisse başına kazançlara ekleneceğini ve üç yıl içinde yıllık 60 milyon dolar maliyet tasarrufu sağlayacağını belirtti. Signify, 2020 yılında anlaşmanın kapatılmasının ilk çeyreğinde onayların alınmasını beklediğini belirtti. Signify, Cooper Lighting’in, Corelite, Halo, McGraw-Edison ve Metalux markaları altında profesyonel aydınlatma ve kontroller sattığını belirtti.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz