Makel AR-GE Merkezi Dumlupınar Üniversitesi Öğrencileri ile Buluştu.

0
19622

MAKEL Ar-Ge merkezi faaliyetleri kapsamında, Dumlupınar Üniversitesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği fakültesinde son sınıf öğrencileri ile MAKEL KNX ürünlerine ve KNX teknolojisine yönelik seminer ve çalışma toplantısı gerçekleştirdi.

Makel sosyal sorumluluk projeleri kapsamında öğrencilerle buluşmaya devam ediyor. Elektrik-Elektronik Mühendisliği üzerine eğitim gören ve gelecekte bu sektörde çalışmaya başlayacak olan öğrencilerle bir araya gelen Makel Ar-Ge Merkezi Mühendisleri, Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölümü Devreler ve Sistemler Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Mehmet Ali EBEOĞLU eşliğinde 2 saat süren bir seminer gerçekleştirdi.

Alanında uzman kişiler tarafından gerçekleştirilen seminerde, Arge Merkezi mühendislerince, Makel tanıtımı, yeni teknoloji harikası KNX akıllı otomasyon tanıtımı gerçekleştirdi. Yüksek katılım ile gerçekleşen seminerde öğrencilerle birebir iletişim kurularak sorular mühendislerimiz tarafından yanıtlandı. Bu etkinlik ile öğrenciler, Makel’i ve KNX otomasyon sistemini yakından tanıma fırsatı buldu. Makel KNX deney seti üzerinden kurulum ve yazılım senaryoları yapılarak öğrencilerin edindikleri bilgiler kalıcı hale getirildi. KNX üzerine çalışmalar yapan öğrenciler için Makel Ar-Ge Merkezinde staj imkanı ile ilgili kararlar alındı.

Dumlupınar Üniversitesinde, yüksek lisans öğrenimi kapsamında, Mühendislik Fakültesi Dekan Yardımcısı ve Enerji Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Yrd. Doc.Dr. Ümran ERÇETİN ile “1505 – Üniversite-Sanayi İşbirliği Destek Programı” kapsamında tez çalışması yapılması konusunda karar alındı.”

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz