Barbaros Hayrettin Paşa Camii Aydınlatmaları TAVCAM tarafından Gerçekleştirildi.

0
1490

İstanbul Levent’te yapımı tamamlanan Barbaros Hayrettin Paşa Cami’nin açılışı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından gerçekleştirildi. 

İstanbul Leventte yapılan 11 bin kişi kapasiteli kapalı alan, 9 bin kişi yarı açık ve açık mekanlar da olmak üzere toplam 20 bin kişi aynı anda ibadet edebilecek caminin İç mekan aydınlatmaları TAVCAM tarafından gerçekleştirildi.

Mimar Sinan’ın kalfalık eseri Süleymaniye Camisi’nden öykünerek tasarlanan Barbaros Hayrettin Paşa Camisi’nin Avizelerinin üretimi ve montajı TAVCAM tarafından gerçekleştirildi

Proje de özel olarak üretilen camlardan oluşan avizeler ve ana avizenin camı da yine üfleme cam sanatı ve serbest el şekillendirilmesi ile elde edilen camlar kullanılmıştır. 
Projede toplamda 4 adet 240 cm çapında, 46 adet 200 cm çapında, 12 adet 90 cm çapında, 4 adet 70 cm çapında plafonyer avize ve yine bu avizelerde kullanılan camlardan üretilen 70 adet aplik kullanılmıştır. 


Mahfil balkonlarda yine paslanmaz malzemeden özel deseniyle şekillenen aplik ve avizeler kullanıldı. Merdivenler bölümlerinde Selçuklu model armatürlere yer verildi.

TAVCAM Ülkemizin en köklü Cam ürünleri ve CAM aydınlatma ile Avize ürünleri üretimi yapan markaları arasındadır. 50’nin üzerinde ülkeye ürünlerini gönderen marka bir çok otel ve cami projelerinin aydınlatma çözüm ortağıdır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz