V. ELEKTRİK TESİSAT ULUSAL KONGRE VE SERGİSİ BAŞLADI

0
1202

EMO İzmir Şubesi’nin “Akıllı Şehirler/Güvenli Tesisler” temasıyla düzenlediği “V. Elektrik Tesisat Ulusal Kongre ve Sergisi”, 18 Ekim Çarşamba günü başladı. Kongre kapsamında aydınlatma, güç ve enerji sistemleri ile yapı elektronik sistemleri konusunda 3 ayrı sempozyum; Endüstri 4.0 toplantısı ve yapılarda elektrik tesisatı ile ilgili 3 özel oturum ve bir forum yapılacak. Kongrenin açılışında, bilimsel eğitimin önemine dikkat çekilerek, teknolojik gelişmelerin kamu yararına kullanılmasına vurgu yapıldı.
Elektrik Mühendisleri Odası (EMO) İzmir Şubesi tarafından düzenlenen 4 gün sürecek “V. Elektrik Tesisat Ulusal Kongre ve Sergisi”, Tepekule Kongre ve Sergi Merkezi`nde 18 Ekim 2017 tarihinde Olten Filarmoni Oda Orkestrası`nın mini konseri ve açılış konuşmalarıyla başladı.

EMO İzmir Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Mahir Ulutaş, yapılacak sempozyum ve oturumlara ilişkin bilgi verirken, kongrede temaya uygun olarak bilimsel gelişmelerin bir kez de “Endüstri 4.0” penceresinden değerlendirileceğini kaydetti. Kongre kapsamında yeni teknoloji ve hizmetlerin 58 ulusal ve uluslararası ölçekli firma ve kurum tarafından sergileneceğini belirten Ulutaş, “Kongre Yürütme Kurulumuz, teorik bilginin yanı sıra uygulamalara ilişkin bilgi ve deneyimlerin de paylaşılması için özel bir çaba sarf etti. Serginin yanında oturumlarda uygulamaya dönük bildirilerin sunulmasına gayret göstererek, bu önemli eksikliği gidermeye çalıştı” diye konuştu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz