Aydınlatma Sektörü Bilgilendirme Toplantısı yoğun katılım ile gerçekleşti.

0
2159

AGID ve Sanayi Teknoloji Bakanlığı İstanbul il Müdürlüğü tarafından organize edilen, Aydınlatma Sektörü Ürün Güvenliği ve Denetimi Bilgilendirme Toplantısı İSO odakule’de yoğun katılım ile gerçekleştirildi.

Aydınlatma Gereçleri İmalatcıları Derneği ve Bilim, Sanayi ve Teknoloji İstanbul İl Müdürlüğü tarafından organize edilen toplantıya Aydınlatma sektörü temsilcileri ile bağlı iş temsilcileri katıldı.

Toplantıya AGİD Yönetim Kurulu Başkanı ve  İSO Meclis Üyesi Fahir GÖK, STB Sanayi Ürünleri Güvenliği ve Denetimi Genel Müdürü Mehmet BOZDEMİR ve Sanayi ve Teknoloji İstanbul İl Müdürü Ümit ÜNAL katıldı.

Toplantının açılış konuşmalarında özellikle ürün güvenliği ve kalitesiz aydınlatma ürünlerinin ekonomimize verdiği zararların rekabette yerli üreticiler üzerindeki etkiler dile getirildi. Daha sonra Aydınlatma Alanında Piyasa Gözetimi ve Denetimi Faaliyetleri, Sanayi Ürünleri Güvenliği Mevzuatı, Enerji Verimliliği Uygulamaları, LVD ve EMC Direktifleri konusunda STB SÜGDGM Daire Başkanı Dr. M. Hürol METE, , STB SÜGDGM Uzmanı Melik H. HAMİDİOĞULLARI ve STB SÜGDGM, Uzmanı Uğur BULUT sunum gerçekleştirdi.

İkinci oturumda ise Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Yerli Üretim ve Sanayi Sicil Uygulamaları, TSE Test Hizmetleri ve İthalat Denetimleri, KOSGEB Destekleri hakkında STB Sanayi ve Verimlilik Genel Müdürlüğü Uzmanı Volkan ŞİMŞEK, TSE İthalat Grup Başkanı Ayfer SAK, TSE Elektroteknik Laboratuvarı Gebze Müdürü Dr. G. Kaan ESEN, TSE Aydınlatma ve EMC Teknik Şefliği Y. Mühendis Gülşah GÖKER TATLI ve KOSGEB İstanbul Haliç Müdürlüğünden Uzman Mete KOYUNCU toplantıda sunum gerçekleştirdi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz