“Türkiye’nin Aydınlatması Dünya’yı Aydınlatacak! “

0
1829

AGİD Başkanı Fahir Gök;

“Türkiye’nin Aydınlatması Dünya’yı Aydınlatacak! “

 

AYDINLATMA SEKTÖRÜ AGİD GELENEKSEL YEMEĞİNDE BULUŞTU 

Aydınlatma Gereçleri İmalatçıları Derneği’nin her sene organize ettiği AGİD Geleneksel Yemeği 14 Ocak 2020 tarihinde CVK Park Bosphorus Hotel, İstanbul’da gerçekleşti. Dernek üyelerinin yanı sıra paydaş kurumların, medya temsilcilerinin ve resmi davetlilerin bir araya geldikleri yemekte yaklaşık 200 kişi katılım sağladı.

Yönetim Kurulu adına geçen dönem faaliyetleri hakkında bilgi veren Sn. Fahir Gök, 23 yıl önce üyelerinin tamamı ihracat yapan 100 üye hedefiyle yola çıktık. Bu yıl 100’cü üyeye ulaşmanın heyecanı ve her üyemizin küçük veya büyük ihracat yapıyor olması ile yola devam ettiklerini ve her sene yeni üyelerin katılımı ile güç kazandıklarını belirtti.

Sektöre katkı sağlamak misyonu ile ithalat denetimlerinden, enerji etiketlemesine, ihracat desteklerine kadar pek çok farklı konu başlığı altında çalışmalar yapıldığından bahseden Sn. Gök özellikle ürün güvenliği konusuna önem verdiklerinden bahsetti. Uluslararası Rekabetçiliğin Geliştirilmesinin Desteklenmesi Hakkındaki Tebliğ (UR-GE)” kapsamında, İstanbul Sanayi Odası ve AGİD, Aydınlatma Gereçleri İmalatçıları Derneği iş birliği ile “Aydınlatma Ekipmanları Sektörü UR-GE Projesi” çalışmalarından bilgiler paylaşarak sözlerine devam eden Sn. Fahir Gök bu projenin sektör adına ihracat rakamlarının büyümesinde önemli rol aldığını belirtti.

 

 TÜRKİYE AYDINLATMA SEKTÖRÜ İÇİN AYDINLATMA MERKEZİ AÇILIYOR

Gecenin önemli sürprizi ise 2023 için planlanan Türkiye Aydınlatma Merkezi oldu. Katılımcılar tarafından ilgiyle karşılanan projenin satır başları ve detaylarına ilişkin bilgi veren Fahir Gök;

AGİD olarak yürüttüğümüz birçok faaliyetten sonra en büyük projelerimizden biriyle yolumuza devam ediyoruz. Yaklaşık 2000 metrekare alanda, 4 farklı bölümden oluşacak Aydınlatma Merkezi‘ni, Cumhuriyetimizin 100. yılına yakışan bir şekilde faaliyete geçirerek, ülkemize ve sektörümüze uluslararası bir değer kazandıracağız.

 

“Aydınlatma Merkezi” hepimiz için tek ve ortak bir merkez olma özelliği taşırken, merkezimiz içerisinde;

  • Uluslararası belgelendirme hizmeti veren bir laboratuvar,
  • Ürün ve proje tasarımını destekleyen Ar-Ge merkezi,
  • Tüm paydaşların farklı konu başlıklarında bir araya gelip bilgi paylaşımı yapacağı toplantı ve eğitim platformu,
  • Aydınlatma sektörü atık yönetim tesisi bulunacak.

Türkiye’nin aydınlatması Dünya’yı aydınlatacak! Haydi, hep beraber bu projede birleşelim ve sahip olduğumuz değeri daha da yükseklere taşıyalım. Dedi.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz