“Türkiye’nin Aydınlatma Fabrikası”

0
6316

Bu sayımızda Metsan Lighing firması İhracat Satış Sorumlusu İbrahim Kurtulan ile markanın sektöre bakışın değerlendirdik

Metsan Aydınlatma için kısaca; “Türkiye’nin Aydınlatma Fabrikası” diyebiliriz. Çünkü; Herşeyden önce; “İşimizi gerçekten severek yapıyoruz.”

Metsan Lighing firması İhracat Satış Sorumlusu İbrahim Kurtulan

Belki de başarımızın tek ve yegane sebebi de bu. Çünkü biliyoruz ki; ancak bir işi sevdiğiniz zaman o alanda kendinizi daha da geliştirmek ve daha başarılı olmak için çalışırsınız.

Metsan Aydınlatma ekibine dahil olan herkes de işini severek yapıyor ve kendi alanlarında gelişebilmek için çaba harcıyor.

“Yüzümüzü her zaman dışarıya çeviriyoruz.”  Yenilikçilik daha fazla pazarı daha verimli ve detaylı araştırarak olur.

Kendi ARGE’mizi sadece ülkemiz içinde değil dış pazarlarda da sürdürüyoruz.

 “Bahane değil çözüm üretiyoruz.” Yapmaya çalıştığımız işin tahmin edilenin üzerinde zor bir iş olduğunu çok iyi biliyoruz.

Türkiye’de  ki Aydınlatma Sektörü sizce nasıl ilerliyor ?

Öncelikle aydınlatma nedir, aydınlatma armatürünün vazifeleri nelerdir onu bilmek gerekir. Daha güçlü ışık için mi yoksa daha ekonomik ışık için mi pazarlık yapılıyor. Ülkemizde 2. arz ettiğim cevap daha ağır basıyor. Kesinlikle yadırgamıyorumda.

Bu böyle olmuş ve böyle gidiyor. Biz ‘’İnovatif aydınlatma Fabrikası’’ mottomuz ile her kesime ticari ürünümüzü kalitemiz ile sunmaktayız. Fakat değerli bir hocamın dediği gibi, bazen de ışıklı market tabelasindan çıkan ışığı aydınlatma diye pazara sunuyorlar.

Bu aydınlatma işi fiziki bir mühendislik ve kaliteli bir vizyon ister. Firmamız bu kalite ve mühendislik bayrağını ülkemizde taşıyan öncüler arasındadır ve inşallah bu böylede devam edecektir. Bizler iyi aydınlatmayı sürdürdüğümüz sürece sektörümüz daha kaliteli ve daha verimli hale gelicektir.

Aydınlatma da Türkiye ile yurtdışını kıyaslayarak artı ve eksilerimiz nelerdir ?

Dubai ile kıyaslarsak ayrı, İngiltere ile kıyaslarsak ayrı, Uruguay ile kıyaslarsak ayrı sonuçlar meydana çıkar. Bizim jeopolitik olarak çok verimli bir konumumuz var. En büyük artımız bu. En büyük eksimizde yeteri kadar Aydınlatma Mimarı, Aydınlatma Tasarımcı yetiştiremiyoruz. Bu konuda derneklerimizin devlet kanalları ile üniversiteler üzerinden yurtdışı programları oluşturması gerekir. Ne kadar çok aydınlatma mimarı ve tasarımcısı çıkartırsak, o kadar çok dünya üzerinde oluşan projelerde kaliteli türk malı aydınlatma ürünleri yerleştirebiliriz.

Dünden bugüne Metsan Aydınlatmanın ürün çeşitliliğinin geldiği nokta nedir?

Sebaattin Kurtulan’ın yaptığı 12*50 Halojen spot kalıbından, Moduline , Reflecto , Roma , London aile gruplarına geçeli tam 38 sene oldu. Şu anda web sitemiz üzerinden 400’ü aşkın ürün modeli ile partnerlerimize hizmet vermekteyiz.

Profesyonel iç aydınlatma,  teknik ve dış aydınlatma olarak bir çok ürün kategorimiz bulunmaktadır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz