TOGG GEMLİK BURSA FABRİKASINDA BEŞ A ACİL AYDINLATMA ÜRÜNLERİ KULLANILDI

0
1195

Acil Aydınlatma elektroniği sektöründe, uzun yıllardır Türkiye’de tasarım ve üretim yapan sektörün öncü firmalarından birisi olan Beş A Elektronik, uzman kadrosuyla hızlı, verimli ve yüksek kapasiteli üretim ile müşterilerine yurt içi ve yurt dışı pazarlarda güvenilir çözümler sunmaktadır.

Teknolojiyi yakından takip eden ve bunu ürünlerine entegre eden firmamız, ileri düzeyde ürün test ekipman, cihaz ve donanıma sahip, sertifikalandırılmış laboratuvarlarımızda uluslararası standartlara uygun üretim yapmaktadır.  Beş A, ürün yelpazesini kendi yazılımını geliştirdiği otomasyon sistemine uyumlu akıllı ürünlerle genişletmiştir.

Müşteri talepleri doğrultusunda, ürünlerimizin sertifikalandırıldığı BSI, TUV, TSE gibi uluslararası standartlar kuruluşlarının katkılarıyla kendini sürekli geliştirmektedir. Türkiye’nin önde gelen projelerinde, ağırlıklı Avrupa ve Orta Doğu ülkelerinde ihracat yaparak sürdürülebilir gelişim ilkesi ile müşterilerine destek ve hizmet vermektedir.

Türkiye’nin ilk yerli ve milli elektrikli otomobilinin üretiminin yapıldığı, Gemlik’te bulunan 1.2 milyon metrekare alan üzerinde kurulu olan fabrikada acil aydınlatma ürünlerinde Beş A markası tercih edilmiştir. 2022 yılında seri üretime geçen Togg, Türk otomotiv sektörü için yeni bir dönemin başlangıcı olarak görülmektedir.

İlk etapta, 4.323 kişiye istihdam sağlayacak fabrikada, yılda 175 bin üretim kapasitesi bulunmaktadır. Gelecek 10 yılda ise 5 farklı modelden toplam 1 milyon adet otomobil üretimi planlamaktadır. 2023 yıl sonuna kadar 28 bin aracın sahiplerine teslim edilmesi beklenmektedir.

Bu büyük proje için fabrikada, 5000 adete yakın DALI uyumlu acil aydınlatma armatürleri kullanılmıştır. Dijital Adreslenebilir Aydınlatma Arayüzü (Digital Addressable Lighting Interface) aydınlatma endüstrisindeki lider üreticiler tarafından geliştirilmiş açık bir iletişim protokolü olup, uluslararası IEC 62386 teknik standardında tanımlanmıştır.

Başlangıçta kontrol edilebilir aydınlatma balastları için geliştirilen DALI protokolü, günümüzde çok çeşitli akıllı normal aydınlatma ile beraber acil aydınlatma ürünlerinin teknolojik gerekliliklerini de kapsar. Sistem tasarımcıları, kurulum firmaları ve son kullanıcı için esneklik ve kolaylık sağlamaktadır.

Acil aydınlatma ürünlerinin Binaların Yangından Korunması Hakkında Yönetmelik ve TS/EN/IEC 50172 Standardına uygun takibi için güvenilir ve kararlı bir iletişim platformu sağlar. DALI organizasyonunun aktif bir üyesi olan Beş A, DALI uyumlu acil aydınlatma ürünlerini kendi bünyesinde Türk mühendisler tarafından tasarlayıp üretmekte ve test edebilmektedir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz