logo

TLS TEKNOLOJİ SİSTEMLERİ A.Ş. TASARIM MERKEZİ

TLS TEKNOLOJİ SİSTEMLERİ A.Ş. TASARIM MERKEZİ SANAYİ VE TEKNOLOJİ BAKANLIĞIMIZIN ONAYI İLE HİZMETİNİZDE

Giriş yazısı

Elektronik , mekanik , optik tasarımcı mühendislerimiz ve teknikerlerimizden oluşan geniş teknik kadromuz ile sadece aydınlatma sektöründe değil elektronik, trafik, optik, otomotiv, aydınlatma otomasyonu, dikey tarım ve medikal sektörde faaliyetlerimize devam ediyoruz.

Bakanlık onaylı tasarım merkezimizde afişimizde yer alan tasarım, proje ve test faaliyetlerimizde siz değerli müşterilerimizin projelerini geliştirmek , küresel standartlara uygun olacak şekilde seri üretime uygun üretilebilir tasarımlar yapmak ve seri üretime hazır hale getirmek, proje çıktısı ürünün ilgili tip testlerini kendi bünyemizde ya da akredite kuruluşlarda test faaliyetlerini üstlenerek küresel rakiplerinizle rekabet edebilecek projeler ve ürünler tasarlamak için sizleri bekliyoruz.

TLS Teknoloji hakkında kısaca bilgi verebilir misiniz.

Tasarım merkezimizin kayıtlı bulunduğu TLS Teknoloji şirketimizden önce TD Elektronik şirketimizi tanıtarak soruya cevap vermek isterim.

TD Elektronik AŞ LED ışık kaynaklı aydınlatma komponentlerinin dağıtımını yapmak üzere 2008 yılında kurulmuştur.  Kısa süre içerisinde aydınlatma alanında yeni teknolojileri ülkemize getirerek pazar lideri ve öncü firma niteliğini kazanmıştır. TD Elektronik A.Ş. bugün itibari ile ürün gamını LED Aydınlatma, Kablosuz İletişim Sistemleri, PCB Tasarım ve Tedarik, LED bazlı reklam çözümleri alanında lider firma özelliğini koruma bilincinde hizmet vermeyi sürdürmektedir.

2012 yılında, artan LED bazlı aydınlatma ihtiyaçlarındaki ara mamül çözümlerini daha hızlı, güvenilir ve kaliteli bir şekilde sunmak adına TD Aydınlatma Çözümleri- TLS Teknoloji Sistemleri firmasını kurmuştur. O tarihten bu yana tasarım ve üretim faaliyetlerini yürüten şirketimiz her geçen yıl yurt içi ve yurt dışı projeler gerçekleştirmekte sektörün büyümesine paralel olarak da personel nitelik ve niceliğini artırarak yoluna devam etmektedir. Tasarım merkezimizde tasarım ve üretimin yapıldığı TLS teknoloji bünyesinde kurulmuştur.  Müşteri memnuniyetini yükseltmek maksadıyla 2015 yılından bu yana ISO 9001:2015 kalite yönetim standardına göre üretim ve satış sonrasına kadar uzanan tüm süreçleri takip edecek şekilde toplam kalite yönetim sistemi uygulamaktayız. Aynı zamanda üretimde ve ürünlerde çevreye, havaya ve doğaya olan sorumluluğumuzu yerine getirerek  ve bu alandaki faaliyetlerimizi kayıtlı şekilde yönetmek maksadıyla 2015 yılından bu yana ISO14001:2015 Çevre yönetim sistemi belgesine sahibiz.

Tasarım merkeziniz hakkında bilgi verebilir misiniz.

TD ve TLS şirketlerimizin bulunduğu Esenyurt/Akçaburgaz mahallesinde bulunan 6250 metre kare fabrikamız içinde 350 metre kare alanda tasarım faaliyetlerini yürütmekteyiz. Alanında uzman yedi farklı Elektronik mühendisi, bir Fizik mühendisi, bir makine teknikeri ve 5 farklı elektronik teknikeri olmak üzere 15 kişilik geniş teknik kadromuz ve bakanlığa sunduğumuz yurt içi ve yurt dışı projelerimizle birlikte temmuz ayı itibariyle “Tasarım Merkezimiz” tescillenmiş oldu. Tasarım merkezimizde elektronik, aydınlatma, optik, trafik, bina otomasyonu, dikey tarım, medikal ve otomotiv yardımcı ışık ve far sektöründeki projelere hizmet sunmak için müşterilerimizi bekliyoruz.

Tasarım merkezinizde gerçekleştirdiğiniz hizmetler hakkında bilgi verir misiniz.

TD Elektronik ve TLS Teknoloji şirketlerimiz aydınlatma sektörüne odak hizmetler vermek için kurulmuş şirketlerimizdir. Ancak elektronik sektöründe faaliyet göstermekte olduğumuzdan ve genellikle mühendislerimizin çoğu elektronik ağırlıklı olduğundan elektronik devrenin bulunduğu tüm sektörlere hizmet verebilecek durumdayız. Her projemizde üretilebilir tasarım anlayışı ile isterler analizi ve bütçe analizi ile başlayarak düşünceden , son ürünün ortaya koyulmasına kadar her aşamada mühendislik yaklaşımından, analizlerden, geçmiş tecrübelerimizden hareketle hızlı, güvenilir ve sorunsuz tasarımlar gerçekleştirmeye çalışıyoruz. Ön seri üretim yapıp sonuçları değerlendiriyor varsa hatalar sebepleri ve etkilerini inceleyerek sorunsuz üretim için gerekli faaliyetleri yürütüyoruz. Bu aşamadan sonra da gerekli bilgi ve belgeler hazırlanıp seri üretime aktarılmış oluyor. Bakanlık onaylı tasarım merkezimiz ile her kesimden müşteriye ulaşmak için hizmet kalemlerimizi ayrı başlıklarda anlatmak isterim şöyle ki;

Baskı Devre Tasarımı

Müşterilerimizden gelen talepler doğrultusunda her türlü uygulama için baskı devre kartı tasarımı gerçekleştirebiliyoruz. Basit bir LED devre kartından işlemcili baskı devre kartlarına kadar senede ortalama 250 farklı baskı devre tasarımı ile öncelikli olarak Aydınlatma Sektörü, Trafik Sinyalizasyon Sektörü, Otomotiv Sektörü ve talepte bulunan diğer sektörlere proje bazlı hizmet sağlamaktayız. Müşterilerimiz dilerse sadece tasarım, dilerlerse baskı devre kartının tedariği ya da anahtar teslim proje şeklinde paket hizmet alabilmektedirler.

 

Elektronik Devre Tasarımı

Proje bazlı müşterilerimizin ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde DC-DC besleme kartları, sabit akım sürücü kartları, doğrudan şehir şebekesi ile çalışan (220V AC) beslemeli LED Modül tasarımları ile başladığımız elektronik tasarım birimimizde, gerek geniş ve deneyimli teknik kadromuzun gerekse artık tasarım merkezi olmamızın verdiği özgüven ile bugün itibariyle aydınlatma, trafik, güneş enerjili ürünler , küçük ev aletleri, otomotiv ve medikal sektörüne kadar hizmet vermekteyiz.

Üretilebilir  ve rekabet edebilir tasarım düşüncesiyle çıktığımız yolda kavramsal tasarım,  tasarım,  prototip ve birim entegrasyon testleri sürecinden geçen tasarımlarımız, ilgili sektörün standardına uyumluluk ve seri üretime uyumluluk ön planda tutularak müşterilerimize sunulmaktadır.

Optik Tasarım

Fizik Mühendisliği ve mekanik konusunda uzman teknik personellerimiz ile uygulama özelinde optik lens tasarımı gerçekleştirebilmekteyiz. Sektörde kabul görmüş yazılım altyapımız, üretim ve ölçüm kabiliyetimiz ile kendi fabrikamız içerisinde düşünceden tasarıma, tasarımdan üretime kadar tüm faaliyetleri kendi bünyemizde gerçekleştirmekteyiz. Tasarım merkezimizden optik ölçümleri ve karşılaştırmaları yapabildiğimiz, LM-79-08 standartına ait ölçümleri yapabildiğimiz bir optik ölçüm laboratuvarımızda mevcuttur.

 

LEDLİ Armatür Tasarımı

12 yıldır sektörün önde gelen yarı mamul tedarikçilerinden biri olarak sektör gereksinimlerini ve standartlarını son derece iyi bilmekteyiz. LED ışık kaynaklı armatür standartı TS EN 60598 olmak üzere , çevresel koşullara dayanıklılık TS EN 60529, LED modüllerin karşılaması gereken standart TS EN 62031, sürücülerin karşılaması gereken standart olan TS EN 61347, TS EN 61000-4-4’ten 11e kadar, TS EN 55015, TS EN 61547 standartları takip ediyor ve projelerimizi bu doğrultuda tasarlıyoruz. Müşterilerimize geçmiş bilgi birikimizi kullanarak ve sektör trendlerini yakından takip ederek geleceğe dönük , enerji tasarruflu, fiyat avantajı oluştururken her bir komponenti ile küresel rekabet edebilecek , ihracat odaklı armatürler ve projeler geliştiriyoruz.

 

Proje Faaliyetleri

Aydınlatma sektöründe faaliyet gösteren firmalarımız genellikle LED armatür üretimi, tasarımı ve aydınlatma projelerinin satışına odaklanmış durumdadır. Büyük çoğunluğa baktığımızda ise genellikle projelerin teknik mühendislik gereksinimlerini hizmet alım şeklinde yapmaktadırlar. Otomasyon tarafında ise gidebileceğiniz çok firma yoktur. Otomasyon odaklı şirketler ise aydınlatma sektörünün ihtiyaçlarını bizim gibi bilmemekte ve sektörün ihtiyacına odak çalışmamaktadır.

Ekibimizdeki mühendislerimizin geçmiş tecrübesi ve müşterilerimizle gerçekleştirdiğimiz nitelikli projeler sayesinde sektördeki bu açığı doldurmak üzere otomasyon ve aydınlatma uygulamaları konusunda bilgisayar simülasyonlarıyla başlayarak fabrika ve binalar için Dialux, tünel ve alt geçit uygulamaları için Relux, ürünlerin elektrik alt yapısını kullanmak üzere Autocad, ve KNX bina otomasyonu alt yapısı ve programlaması için ETS gibi programları kullanarak projelendirme ve ürün yerleştirme hizmeti verebilmekteyiz. Bunlara ek olarak DALI, DMX ve KNX uygulamalarında süpervizörlük hizmeti kapsamında profesyonel saha desteği sağlayabilmekteyiz.

Test ve Analiz Faaliyetleri

Geniş laboratuvar imkanlarımız ve uzman teknikerlerimiz ile LM 79-08 stamdardına göre ışık akısı(Lm), renk sıcaklığı (CCT), renk geri verim indeksi (CRI),  güç(W), güç faktörü (PF), toplam harmonik bozulma (THD), fotometrik titreşim (Flicker) gibi LED’li armatür performans testlerini,  EN60598 testlerini, Optik karşılaştırma ve Işık çıktı oranı (LOR) hesaplama ve testlerini , Difüzör ile ilgili testlerini yapmaktayız. Yine bünyemizde yaşlandırma labaratuvarımızda bulunan -25/+80 iklimlendirme kabinimizde termal testleri yaparak LED ışık kaynaklı armatürler ile ilgili LM-82-12’ye göre ışık akısı ile ilgili ürün ömür ön görüsü ile birlikte ısı dağılımı konusunda testler yaparak raporlar oluşturmakta ve sunmaktayız.

Müşterilerimize aynı zamanda TSE, ENEC vb. belgelendirmeler öncesinde ürünlerin testi geçebilmesi adına tasarım iyileştirmeleri ve tip testler hakkında bilgi vererek geliştirmeye açık noktaları standartlara atıfta bulunarak  raporluyor , müşterilerimizi ihracaat yapma konusunda destek vermeye çalışıyoruz.

Mesut bey sizi tanıyabilir miyiz.

1982 Ankara doğumluyum. Erciyes Elektrik-Elektronik Mühendisliğinden 2005 yılında mezun oldum. 2007 yılından bu yana aydınlatma sektöründe ürün ve üretim geliştirme, proje, tasarım, araştırma ve geliştirme birimlerinde çalıştım.  Sadece arge ve tasarım birimlerinde değil proje birimlerinden başlayarak sahada uygulanmasına kadar onlarca projede yer aldım. 2011 yılından bu yana ise araştırma, geliştirme ve tasarım odaklı çalışmaktayım. Aynı zamanda birden çok proje de Kosgeb ,Tubitak, Eureka gibi Arge projelerinin yürütücülüğünü de üstlendim. 2014 yılında Arge ve Uygulama müdürü olarak TLS Teknoloji& TD Elektronik bünyesine katıldım. O günden bu yana Arge ekibimizi güçlendirerek 15 kişiye ulaştık. Temmuz 2019 itibariyle de tasarım tescilimizi alarak araştırma, geliştirme ve tasarım faaliyetlerini hız kesmeden devam ediyor ve Tasarım Merkezi Müdürü olarak kariyer hayatıma yurt içi ve yurt dışı projeler geliştirerek devam ediyorum

HABERİ PDF OLARAK İNDİREBİLİRSİNİZ….

TLS TEKNOLOJİ TASARIM MERKEZİ

Share
6925 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

9+3 = ?