TEL AYDINLATMA ÜRÜNLERİ

0
1639

Son zamanlarda dekoratif aydınlatma alanında yıldızı parlayan tel aydınlatma ürünleri artık kafelerden ofislerimize, mağazalardan otellere, Avm’ ler den evlerimizin salonlarına kadar geniş yer tutmaktadır. Gerek maliyet düşüklüğü gerekse son kullanıcı için fiyat uygunluğu bakımından tercih edilir hale gelmiştir. İstediğimiz renk ve şekilde tasarımını yapıp sadece ampul değiştirerek farklı kombinasyonlarda da kullanabileceğimiz çok kullanışlı bir dekoratif aydınlatma ürünüdür.

 Cnc tel büküm tezgâhlarından çıkan ve arkasında muazzam bir ustalık bulunduran tel sarkıtlar maliyetinin içinde malzemeden çok ustalık, el emeği barındırır. Birçok aydınlatma mağazalarında görüp beğendiğimiz bu ürünler imalattan çıkıp mağazalardaki yerini alana kadar, birçok elden aşama aşama işlem, zaman ve emek barındırır aslında. Tasarımla başlar tel sarkıtın hikâyesi. Bilgisayar ortamında tasarımı yapılan tellerin önce cnc tel büküm tezgâhlarında büküm işlemi yapılır. Daha sonra teker teker çemberlere kaynak yapılarak birleştirilir ve seçilen bir renkte boyanmak üzere üçüncü aşama olan boyama işlemine tabii tutulur. Burada boyanıp fırınlanan sarkıtımız kablo ve tesisatı toplanmak üzere montaj aşamasına geçilir. Artık tel sarkıtımız son kullanıcı için hazır hale gelmiştir.

 İster genel mekânlarda ister otel odalarında ister ofislerimizde olsun gönül rahatlığı ile kullanabileceğimiz tel sarkıtlar fiyat performans konusunda kullanıcılar için son derece memnun eden ürünlerdir. Bu sarkıtları görsel yönden tamamlayan en önemli faktör ise sarkıtların içinde kullanılan şapka ve rustik ampullerdir. Daha çok loş ortamlarda kendini gösteren, bulunduğu ortama göre değişmekle birlikte 3000 Kelvin’den den amber renge kadar olan sarı-turuncu renk sıcaklığında olan rustik ampullerdir. Otellerin oda aydınlatma seçenekleri ise genellikle tel içi şapkalı aydınlatmadan yana oluyor. Buralarda rustik ampulden ziyade şapkalı tel modelleri tercih ediyor. Nedeni ise loş ortamdan ziyade daha aydınlık bir ortam sağlayan 4000 Kelvin ve üzeri renk sıcaklığı sağlamak istemeleri. Bunun içinde tercih şapkalı tel aydınlatmadan yana oluyor.

 Sadece tel aydınlatmayı sarkıt olarak düşünmemeliyiz. Abajur ve lambader seçenekleri de bulunmakla beraber takım olarak tercih edilebilir. Oda aydınlatmalarında özellikle otel odalarında takım olarak tercih edilen tel aydınlatmalar hem modern bir ortam sunarken hem de zarif ve şık bir aydınlatma olanağı sağlar. Son zamanlarda hem ekonomik hem de sağlıklı bir aydınlatma sağlayarak telli aydınlatmalar daha da uzun süre trend olacak gibi görünüyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz