logo

SYLVANIA, Aydınlatmada Önce Güvenlik Diyor


yonetim
haber@aydinlatmateknik.com

SYLVANIA, YENİ TANITTIĞI ACİL AYDINLATMA SERİSİ İLE AYDINLATMADA ÖNCE GÜVENLİK DİYOR

Sylvania, perakende, ofis, lojistik ve endüstriyel ortamlar dahil birçok uygulamada kullanılmak üzere geniş bir kullanım yelpazesinde yüksek verimli LED acil aydınlatma armatürlerini piyasaya sürdü. SylSafe, acil durum ekipleri, konut sakinleri, çalışanlar ve ziyaretçiler için bir tahliye durumunda yol gösterecek ve güvenlik ekipmanının yerini vurgulayacak şekilde tasarlanmıştır.

Acil durum aydınlatması için Avrupa standardı EN 1838: 2013 ile uyumlu olan SylSafe serisi, acil durum aydınlatması, kaçış yolu işaretlemesi için yol gösterme, yüksek tavanlı endüstriyel uygulamalar için yüksek tavan acil aydınlatma armatürü ve uzaktan acil durum izleme sistemi dahil olmak üzere, birçok versiyona sahiptir.

SylSafe serisindeki armatürler, enerji kesildiğinde 3 saat boyunca güvenli bir acil durum aydınlatması yapabilmektedir.  Tüm ürünler, EN 50172 ve BS: EN 60234 standartlarına uygun olduğu gibi yenilikçi özellikleri sayesinde uzaktan izleme de yapılabilmektedir.

Sylvania Türkiye Satış ve Pazarlama Müdürü Kemal Güver , acil aydınlatma armatürlerinin güvenlik için çok önemli olduğunu belirterek güvenli bir çalışma ortamı için hayati önem taşıdığını belirtmektedir : “Bu tip armatürlerin kullanımlarının kritik özelliği, güvenilir, amaca uygun ve gerekli standartlara uygun olmasını gerektirir. Sorun şu ki, sadece montajı değil aynı zamanda acil durum aydınlatmasını korumak için yasal zorunluluğa rağmen, yetersiz acil durum aydınlatması sektörde endişe yaratmaya devam ediyor.”

“Yönetmeliklere göre acil durum aydınlatması yapmamak kabul edilemez. Bu doğrultuda SylSafe ürün yelpazesinin kullanılabilirliği, değişim için ideal bir fırsat sunmaktadır. Dahası LOGIC, akıllı finansman çözümümüz ile birlikte şimdi acil durum aydınlatmanızı gözden geçirme ve yenileme zamanıdır.”

Gömme, sıva üstü ve ray montajlı seçenekleri ile üretilen SylSafe Spotlar, koridorlar gibi acil aydınlatma alanlarında, yangın söndürücüler ve diğer acil durum ekipmanı gibi yüksek riskli alanlarda kullanılan armatürlerdir. Sıva üstü olarak üretilen SylSafe Twin Spot, geniş alanlar ve yüksek tavan uygulamaları için tasarlanmıştır.

SylSafe Exit serisi, gömme, sıvaüstü ya da ray montajlı seçeneklere sahiptir. Tüm SylSafe Çıkış levhaları, aksesuar olarak da mevcut olan ISO7010 ile uyumlu lejant paketleriyle birlikte gelir. EX versiyonları, açılı bir montaj için izin veren bir aksesuar ile de satın alınabilir.

IP65 koruma sınıflı SylSafe Bay, 5 farklı açı ile istediğiniz yüksekliğe monte etme kolaylığı sağlar ve bu şekilde yüksek tavanlı endüstriyel uygulamalar için en uygun acil durum armatürleridir

Serinin yenilikçi acil durum izleme sistemi olan SylSafe N-Light, standart DALI protokolü ile sisteme bağlı tüm acil durum aydınlatma ekipmanlarından gerçek zamanlı veri toplar. SylSafe N-Light, sezgisel bir dokunmatik ekran arayüzü ile izole olarak çalışır. Bunlara ek olarak, elektrik kesintilerinin sistemin performansını etkilememesi sağlayan uzun ömürlü yedek piller içerir.

 

Share
1104 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

3+6 = ?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • EEC ELECTRONICS Amsterdam Park Inn By Radisson otelinin “Acil Aydınlatma” ürünlerini gerçekleştirdi

  23 Ekim 2018 ACİL AYDINLATMA, MANŞETLER

  EEC ELEKTRONİK ,deneyimli kadrosu ve 30 yılı aşan tecrübesi ile Acil Aydınlatma, Besleme ve Akü Şarj Üniteleri ile LEDli Aydınlatma üretimi ve ihracatı yapan öncü ve lider bir kuruluşlarımızdan dır Hollanda’nın başkenti Amsterdam’da Rezidor Hotel Group tarafından açılan Park Inn by Radisson Amsterdam otelinde "Acil Aydınlatma" ürünlerimiz ile yer almaktan kıvanç duyuyoruz. Bu konferans otelinde 476 oda ve suitin yanı sıra tiyatro biçiminde olan balo salonu 750 kişilik kapasiteye sahiptir ve bu sayede oteli Avrupa’daki en büyük konferans ...
 • ZBS Elektronik ISAF 2018 Fuarında yer aldı

  18 Ekim 2018 ACİL AYDINLATMA, AYDINLATMA, MANŞETLER

  ZBS Elektronik, 11-14 Ekim 2018 tarihlerinde İstanbul'da düzenlenen Güvenlik, Yangın, Akıllı Bina ve Siber Güvenlik sektörlerinin buluştuğu ISAF fuarında yer aldı ZBS Elektronik, İzmir'de 2016 yılında acil aydınlatma ve yönlendirme sistemleri tasarım ve üretimi yapmak üzere kuruldu. Tasarımını ve üretimini yaptığı ürünleri güncel standart ve yönetmeliklere uygun sertifikalı olarak üretmektedir. Üretim, satış, montaj, satış sonrası bakım ve teknik destek hizmetleri konusunda uzman teknik personelleri ile çözüm odaklı çalışmaktadır. ...
 • SYLVANIA, Aydınlatmada Önce Güvenlik Diyor

  27 Temmuz 2018 ACİL AYDINLATMA, AYDINLATMA, MANŞETLER

  SYLVANIA, YENİ TANITTIĞI ACİL AYDINLATMA SERİSİ İLE AYDINLATMADA ÖNCE GÜVENLİK DİYOR Sylvania, perakende, ofis, lojistik ve endüstriyel ortamlar dahil birçok uygulamada kullanılmak üzere geniş bir kullanım yelpazesinde yüksek verimli LED acil aydınlatma armatürlerini piyasaya sürdü. SylSafe, acil durum ekipleri, konut sakinleri, çalışanlar ve ziyaretçiler için bir tahliye durumunda yol gösterecek ve güvenlik ekipmanının yerini vurgulayacak şekilde tasarlanmıştır. Acil durum aydınlatması için Avrupa standardı EN 1838: 2013 ile uyumlu olan ...
 • Acil Durum Aydınlatma Ürünlerinde Beş A’ nın Özgün DALI Çözümleri

  31 Mart 2018 ACİL AYDINLATMA, AYDINLATMA, FİRMA HABERLERİ

  “Binaların Yangından Korunması Hakkında Yönetmelik“ in 72,73 ve 84. maddelerinde belirtildiği gibi Acil Durum Aydınlatma ürünlerinin bulunması zorunlu olan binalarda periyodik test, bakım ve denetim işlerinden bina yöneticileri sorumludur. Acil Durum Yönlendirme ve Aydınlatma armatür ve kitlerinin fonksiyon ve süre testlerinin TS EN 50172 standardına göre yapılması hayati önem taşımaktadır. Otomasyon içermeyen sistemlerde bu kontrollerin yapılması oldukça zor ve masraflıdır. Bu noktada DALI protokolünü destekleyen otomasyon sistemlerine adapte ...