Sultangazi Avizeciler Festivali

0
1980

Sultangazi Avizeciler Festivali’ne Hazırlanıyoruz

AYDSİAD Aydınlatma Sanayicileri İş Adamları Derneği ve Sultangazi Avizeciler Sitesi ile ANTHEA işbirliği içinde Sultangazi Avizeciler Festivali‘ne hazırlanıyoruz. 13 -19 Nisan 2020 tarihleri arasında Sultangazi Avizeciler Sitesi ve çevresini kapsayan bölgedeki düzenlenecek festivalde bölgede bulunan 50 üzerinde Avize üreticisinin, ithalatçısının, perakende satış yapan mağazaların katılması bekleniyor.

Festival çerçevesinde, yurt dışından avize ihracatı yaptıkları yabancı müşterilerini, Anadolu toptan müşterilerini, mimarları, dekoratörleri, proje ofislerini, aydınlatma tasarımcılarını ağırlamaya hazırlandıklarını belirten AYDSİAD başkanı Mustafa Hastaoğlu, bu sezon yeni geliştirdikleri ürünleri, koleksiyonları profesyonel müşterilerine sunmaya hazırlandıklarını ifade etti.

20 yıl kadar önce İstanbul’un Sultangazi ilçesinde başlangıcında avize imalatı için kurulan sitenin, kentsel dönüşümden, Beyoğlu bölgesinin turizm çekim noktası olarak gelişmesinden etkilenen Şişhane’deki avizecilerin zamanla Küçükköy bölgesine, özellikle de Sultangazi bölgesine taşındıklarını ifade eden Sultangazi Avizeciler Sitesi başkanı Hüseyin Sarıçan son yıllarda Site içindeki işyerlerinin imalathanden mağazalara dönüştüğünü belirtti.

Sultangazi Avizeciler Sitesi ve bölgedeki avize mağazaları ile Sultangazi Avizeciler Bölgesi’nin avize alışverişi yapmayı planlayanlar için bir çekim noktası olduğunu belirten ANTHEA kurucu ortağı Mehmet DÜKKANCI bölgenin tüm İstanbul’a duyulması için AYDSİAD ve Avizecileri Sitesi Yönetiminin Sultangazi Avizeciler Festivali‘ni düzenlemeye karar verdiğini ve her iki kurum adına festivali yönetmeyi üstlendiklerini belirtti. Sultangazi Avizeciler Festivali ile ilgili olarak hızlı bir planlama döneminde olduklarını bildiren Dükkancı kısa bir süre içinde hazırlıklarını tamamlayıp duyurularını

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz