SONLED AYDINLATMA ÜRÜNLERİ ÖDÜLE LAYIK GÖRÜLDÜ

0
15189

26.kez hayat bulan “ALTIN ÇEKÜL Uluslararası Yapı Kataloğu Ödülleri”nde Flying Lineer Horizontal ürünü ile YAPIDA İNOVATİF ÜRÜN kategorisinde YAPI KATALOĞU AYDINLATMA KATEGORİ ÖDÜLÜ’ne layık görüldü.

Uluslararası Mimarlar, Endüstri Mühendisleri, Akademisyenler, Kurumsal pazarlama ve dijital pazarlama şirketlerinin temsilcilerinden oluşan 2020 ALTIN ÇEKÜL jürisi belirli kategorilerde söz sahibi olurken, değişik kategorilerde yaklaşık 10.000 üzerinde mimar dijital ortamda özel davetle oylamaya katıldı. Yarışmaya Katılan SONLED “Flying Lineer Horizontal” ürünü ile jüri tarafından AYDINLATMA KATEGORİSİNDE ödüle layık görüldü.

SONLED FLY LINEER HORIZONTAL LIGHTS serisi ürününde teknoloji ve işçilik bir araya gelmektedir. Gelişmiş teknoloji kullanılarak yansıma yüzeyi üzerinde şekilsel hareler oluşturulmaktadır. Bu hareler içerisinden yayılan ışık homojen olarak dağılım sağlarken, üzerinde barındırdığı desenler ise kullanılan alanın karakterini ortaya çıkarır. SONLED bu üründe 4 farklı desen seçeneğini sunmaktadır.

SONLED kısa adı LGP olan (light guide panel) ışık kılavuz panel olarak adlandırılan tekniği kullanarak ürünler üretimini bünyesine katmıştır. Bu, akrilik yüzey üzerine lazer tarama tekniğidir. Bu teknikle istenilen desen yada logo akrilik yüzey üzerine işlenmekte ve ışıma bu taranan yüzey üzerinden hareler yaratmaktadır. Böylece işlenen desen, yüzey üzerinde geçirgenlik sağlayarak görüntünün ortaya çıkmasına olanak tanır. İşçiliği bir hayli zahmetli ama ortaya çıkan eser mükemmel. Dikkat çeken dekoratif bir görsel şölen oluşturur.

Elektro statik toz boyalı metal gövde bulunmaktadır. Aydınlatma merkezinde Pleksi, Polistrilen, Polikarbon, Polipropilen malzemelerle mekanda istenilen ışık sıcaklığı yakalanabilir. Desenler özel bir lazer tekniğiyle işlenir. Aydınlatma sağlandığında desen yansıyan ışıklar sayesinde çok hoş bir görüntü sunar. Merkezi elektik yönetim sistemlerine (DALI) uyumludur. Dimmer ve Acil Kit uygulanabilir. Ürün ayrıca sıva altı, sıva üstü veya askılı olarak tasarlanabilir.

ALTIN ÇEKÜL Uluslararası Yapı Kataloğu Ödülleri, yapı sektörünün prestij ödülleridir. 1991 yılından 2017 yılına kadar Yapı-Endüstri Merkezi tarafından düzenlenen Türkiye’nin yapı malzemesi alanındaki ilk ürün ödülü “ALTIN ÇEKÜL”, 2020 yılı itibariyle YAPI KATALOĞU çatısının altında 3 kategoriye uygun kriterler etrafında, profesyonel ve kendi alanlarında uzman nitelikte kişi ve kurumlara, ürün ve firmalara verilmektedir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz