“Silvana Işık Labirenti” ile Büyülü Bir Dünyanın Kapıları Emaar Square Mall’da Açılıyor!

0
1.922

Anadolu Yakası’nın yeni alışveriş ve eğlence merkezi Emaar Square Mall, sanat ve ışık gösterisi olan “Silvana Işık Labirenti” ile ziyaretçilerine rengârenk bir deneyim sunuyor. Dünyaca ünlü mimar Ben Busche/Brut Deluxe tarafından tasarlanan Ilmex Illumination tarafından hayata geçirilen “Silvana Işık Labirenti”, yarattığı muhteşem atmosfer ile 6 ay boyunca İstanbulluları Emaar Square Mall’a çekecek.

Anadolu Yakası’nda alışveriş ve eğlencenin yeni durağı Emaar Square Mall, İngiltere’de sergilendiği dönemde büyük ilgi gören “Silvana Işık Labirenti”ni Türkiye’ye getirdi. Bir sanat ve ışık gösterisi olarak tanımlanan ve dünyaca ünlü mimar Ben Busche/Brut Deluxe tarafından tasarlanan Ilmex Illumination tarafından hayata geçirilen “Silvana Işık Labirent”i 5 Nisan 2018 tarihinden itibaren Emaar Square Mall’da sergilenmeye başladı. İlk kez 2017 yılının sonlarında İngiltere’de sergilenen labirent, hemen ardından Türkiye’de, ilk defa farklı bir formda Emaar Square Mall’da ziyaretçilerin ilgisine sunuldu.

Büyük ilgi gösterilen “Silvana Işık Labirent”i, 2,20 m yüksekliğinde ve üçgen biçimli 72 akrilik camdan oluşuyor. Labirent içinde gezen ziyaretçiler enstalasyon boyunca yürüdükçe gökkuşağı renkleri camların içinden yansıyor ve ziyaretçilerin etrafını renk ve ışık katmanlarından oluşan bir labirent ile sarıyor. “Silvana Işık Labirenti”ni dıştan saran aynalı film sayesinde, ziyaretçiler bir sonsuzluk odasına girmiş gibi hissediyor.

Bir kez içeri girildiğinde sürekli değişen ışık şekilleri ve dinamik olarak değişen tüm renk tonları ziyaretçileri hareketli bir evrendeymiş gibi hissettiriyor. Güçlü LED ışıklar ile muhteşem bir atmosfer yaratan labirent, gündüzleri gün ışığının da etkisiyle ilginç ışık gölge oyunları oluştururken, geceleri ise rengarenk bir dünyaya dönüşüyor.

6 ay boyunca Emaar Square Mall’da sergilenecek “Silvana Işık Labirenti”nin sadece Anadolu Yakası’nın değil, tüm İstanbulluların ve yerli-yabancı turistlerin de ilgisini çekecek.

Dünyanın en yüksek binası Burj Khalifa ile en büyük alışveriş ve en çok ziyaret edilen alışveriş merkezi olan The Dubai Mall gibi ikonik işlere imza atan Emaar Properties’in İstanbul’daki ilk alışveriş merkezi ve Anadolu Yakası’nın en yeni ve iddialı yaşam merkezi olma özelliğini taşıyan Emaar Square Mall, alışveriş, eğlence ve gastronominin ‘en’lerini “Bir kerede bir karede” sunan bir destinasyon olarak tasarlandı. Tasarımı ve mimarisi İstanbul’un zengin kültürel mirasını ve ruhunu yansıtan Emaaar Square Mall, Türkiye’de ilk kez yer alan lüks markaların da dahil olduğu 250’nin üzerinde mağaza ve 50’nin üzerinde restoran ve kafeye ev sahipliği yaparken, alışverişten gastronomi ve eğlenceye kadar modern şehir yaşamının her ihtiyacını karşılayan bir yaklaşım sunuyor. Emaar Square Mall, Cartier, Gucci, Hermes, Harry Winston, Hugo Boss ve ünlü Fransız markası Galeries LaFayette’in Türkiye’deki ilk ve tek mağazası gibi dünyanın önde gelen markalarını da bünyesinde barındırıyor.

Emaar Square Mall’un eğlence portföyünde yer alan Emaar Akvaryum ve Sualtı Hayvanat Bahçesi 200’e yakın türde 20 binin üzerinde canlıya ev sahipliği yaparken, 2.400 kişilik kapasiteye sahip 15 sinema salonundan oluşan Cinemaximum Emaar Square Mall ise Gold Class salonu, şehrin Anadolu yakasındaki ilk 4DX ekran ve IMAX teknolojisi ile şehirdeki en büyük sinemalardan bir tanesi. Gelenekseli modern ile birleştiren Emaar Square Mall’da yer alan Turkish Village ise İstanbul’un dört bir yanındaki küçük pazarların dinamizmini bir araya getiriyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz