Signify, Lifi Markası Trulifi’ı Lanse Etti

0
4410
  • Mevcut ve gelecekteki aydınlatma altyapısını kullanabilen son derece güvenilir, emniyetli ve yüksek hızlı kablosuz iletişim
  • Ofisler, oteller, perakende satış, sanayi ve sağlık hizmetleri dahil olmak üzere profesyonel pazarlara yönelik

Aydınlatmada dünya lideri olan Signify (Euronext: LIGHT), piyasada bulunan, dünyanın en hızlı, emniyetli en güvenilir LiFi sistemlerini içeren yeni LiFi sisteminin gerçekleştirdiği lansmanla duyurdu. Aydınlatma ve telekomünikasyon dünyasının çizgilerini birleştiren Signify, ürün gamını Trulifi markasıyla sunuyor. Trulifi, mevcut ve gelecekte piyasaya sürülecek olan profesyonel armatürleri kullanıyor.

Trulifi, işyerlerinde kullanılan geleneksel birçok kablosuz teknolojinin sunduğunun çok daha ötesinde hızda, son derece güvenli, iki yönlü bir kablosuz iletişim sağlamak için radyo dalgalarını (WiFi, 4G/5G, Bluetooth vb.) kullanmak yerine ışık dalgalarından yararlanıyor. Böylelikle radyo spektrumundaki artan tıkanıklığın üstesinden gelen Trulifi, radyo frekanslarının iyi çalışmadığı, hiç çalışmadığı veya kullanımına izin verilmediği alanlarda bile son derece hızlı bir kullanım imkânı sunuyor.

Trulifi, Philips armatürlerine eklenmiş veya uyarlanmış optik kablosuz alıcı-verici teknolojisini kullanıyor. Bu sayede müşteriler, mükemmel ışık ve kablosuz bağlantı elde etmek için mevcut aydınlatma altyapılarını söküp değiştirmek zorunda kalmıyor.

Yeni ürün gamı, toplantı odaları ve ofis katları gibi geniş alanlarda, saniyede 150 Megabit (Mbps) veri aktarım hızına kadar kablosuz bağlantı sağlayan Trulifi özellikli armatürlerden oluşuyor. Kullanıcıların serbestçe dolaşmalarına olanak sağlayan Trulifi özellikli armatürler arasındaki her geçiş ise kusursuz olarak sağlanıyor. Trulifi, aynı anda 30 adet 1080p HDTV filmi izlemeye yetecek kadar hızlı bir veri aktarım kapasitesi sunuyor. LiFi sinyalini almak için dizüstü bilgisayara takılı olan USB erişim anahtarı, verileri bağlı olduğu armatüre geri göndererek aynı zamanda bir verici işlevi de görüyor.

Trulifi ürün gamında ayrıca, cihazları birbirine bağlamak için kablosuz bağlantı görevi gören, 250 Mbps’ye kadar çıkan ve sabit “bir noktadan diğer noktaya” ulaşan bir sistem bulunuyor. Potansiyel uygulamalar arasında yer alan endüstriyel tesisler, radyo frekansı (RF) tabanlı iletişime izin verilmeyen hastaneler veya büyük veri dosyalarının güvenli ve hızlı bir şekilde gönderilmesi ve alınması gereken durumlarda yani RF’nın bulunduğu ortamlarda robotların veya makinelerin bağlanması yer alıyor.

Signify İnovasyon Bölümü Başkanı Olivia Qiu, “Trulifi, yeni ve hızla büyüyen pazarlara olan yönelimimizde ışığın potansiyelini ortaya çıkarma stratejimizi en iyi şekilde gözler önüne seriyor. Global pazarlardaki varlığımız, kurulu sistemimizin büyüklüğü ve kapsamlı endüstri bilgimiz sayesinde, mevcut ve yeni müşterilerimizin çok rekabetçi bir fiyatla güvenilir, güvenli, yüksek hızlı kablosuz iletişime sahip olmak için aydınlatma altyapılarını kullanmalarına yardımcı olacağız. Artık ışığın olduğu her yerde kablosuz iletişim mümkün” açıklamalarında bulundu.

Signify Türkiye CEO’su Eran Görgen, “Signify Türkiye olarak; global arenada çok talep aldığımız yeni ürünümüz Trulifi’ı Türkiye pazarında da hizmete sunmak için hazır olduğumuzu özellikle belirtmek isteriz. Talep eden müşterilerimiz için bu inovatif teknolojimizi Türkiye’de de hayata geçirmek için var gücümüzle çalışıyor ve büyük heyecan duyuyoruz” dedi.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz