Messe Frankfurt Middle East light & Intelligent Building Middle East fuarları başlıyor

0
3015

Light Middle East ve Intelligent Building Middle East, Mena bölgesinin önde gelen Aydınlatma ve Yapı teknolojileri  fuarı olacak
Dubai, BAE: Orta Doğu ve Kuzey Afrika'nın (MENA) en büyük ve en başarılı ticari bazı fuarların arkasındaki isim olan Messe Frankfurt Middle East, bölgenin hızla büyüyen, trilyon dolarlık akıllı yapı pazarına hizmet etmeye adanmış yeni bir fuar başlatıyor.

Intelligent Building Middle East (IBME), gelecek yıl 17-19 Ocak tarihleri ​​arasında Dubai Dünya Ticaret Merkezi'nde gerçekleştirilecek ve Light Middle East | Intelligent Building Middle East ve Intersec, 60.000 metrekarelik teşhir alanına sahip 13 salona yayılacak ve yaklaşık 1.000 katılımcıya ev sahipliği yapacak olan, aydınlatma ve bina hizmetleri teknolojisi için MENA'nın önde gelen ticaret fuarını oluşturacak.
Light Middle East  | Intelligent Building Middle East (IBME) “Bölgedeki ülkeler, tüm inşaat değer zincirini kapsayan mega projelerle akıllı şehir hedefini ilerletmeye devam ederken, bu gösteri doğru zamanda doğru yerde düzenleniyor. MENA bölgesi bugün hızla küresel, akıllı ve sürdürülebilir bir şehir merkezi haline geliyor.
“Analistlerin, planlanmış projelerin 2,3 trilyon ABD dolarının üzerinde olduğu, bir çok kamusal projenin ortaya çıkması ile Orta Doğu Aydınlatma armatürleri pazarının 5 milyar ABD doları bulacağı tahmin edilmektedir. Bölge büyük bir potansiyeli oluşturmaktadır. 
İleri teknolojilerin kentsel ortamlarda yaşam tarzlarını yönlendirdiği, önemi giderek artan bir akıllı şehir geliştirme merkezi olarak ün kazandı. Bu, mimarların, geliştiricilerin, inşaat şirketlerinin, hükümetlerin, teknoloji firmalarının ve mühendislik firmalarının bu amaçları gerçekleştirmek için uyum sağlaması ve işbirliği yapması gerektiği anlamına geliyor.”

Light Middle East  | Intelligent Building Middle East (IBME), Yenilikçi Tasarım, Sürdürülebilir Gelecek ve Sorunsuz Entegrasyon 2023 temalarını yansıtacak ve pazara yeni özellikler rakipsiz ağ oluşturma ve bilgi oluşturma fırsatları sağlayacaktır.
Bu yılki etkinliğin bir yenisi de pratik aydınlatma tasarımı atölyesi Meraki. 
Katılımcılar, konsept geliştirmeden proje aşamasına kadar aydınlatmaya rehberlik edecek bir dizi pratik çözümü oturmalarda bulabilecektir. Bu, nihai konseptleri profesyonel bir izleyici kitlesine sunmadan önce, şemayı yerinde kurmak ve ince ayar yapmak için aydınlatma armatürlerini seçip test ederek yapılacaktır.
The Smart Buildings Zirvesi, uzmanların MENA'nın beklentileri hakkında bir görüş bildireceği, bölgenin ikonik projeleri hakkında bir güncelleme sunacağını, yeni nesil insan merkezli teknoloji ve tasarımı keşfedeceğini ve sürdürülebilirliğe giden akıllı yolları ve eski teknolojilerin tartışması içinde olacaktır. Kongre programında 70'den fazla mimar ve tasarımcı konuşmacı, sürdürülebilirlik, yeni binalar ve entegre sistemler üzerine odaklanmış 12 oturum yer alacak.

The 9th edition of the Light Middle East Awards

Light Middle East Ödülleri'nin 9.'su aydınlatma, tasarım ve teknolojideki yenilikleri tanıtarak ve mesleğin profilini yükselterek bölge içinde ve dışındaki aydınlatmanın  başarısını göstermeyi amaçlıyor. Sektör oyuncuları, 17 Ocak'ta canlı olarak Specifiers Arena'da bir uzman ekip tarafından değerlendirilecek 14 ödül için yarışacak. Kazananlar, iki gün sonra Ritz Carlton Hotel Dubai'de yapılacak ödül galasında duyurulacak.
CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz