LED Işık Kaynaklı Yol Aydınlatma Armatürleri Teknik Şartnamesi kaldırıldı.

0
3356

Tedaş web sitesinden yapılan duyuru ile 11/06/2015 tarih ve 29383 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan “LED Işık Kaynaklı Yol Aydınlatma Armatürleri Teknik Şartnamesi yeni bir tebliğ ile kaldırıldığı duyuruldu.

TEDAŞ-MLZ/2010-057.D işaretli LED Işık Kaynaklı Yol Aydınlatma Armatürleri Teknik Şartnamesi Hakkında Duyuru

11/06/2015 tarih ve 29383 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan “LED Işık Kaynaklı Yol Aydınlatma Armatürleri Teknik Şartnamesi Hakkında Tebliğ” in kaldırılması nedeniyle bilgilendirme yapılması gerekli görülmüştür.

20/04/2018 tarihli ve 30397 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan “Genel Aydınlatma Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik” in 4 üncü maddesinin birinci fıkrası ile “Genel Aydınlatma Yönetmeliği” nin 7 nci maddesinin birinci fıkrasında değişiklik yapılmış olup ilgili fıkrada “Genel aydınlatma tesislerinin tasarımı ve projelendirilmesi, yapım ve montajı, test ve kontrolü, kabulü, işletmeye alınması ve işletilmesi, bakım ve onarımı, tesislerde asgari emniyetin sağlanması ve kullanılacak malzemeler ile ilgili olarak TEDAŞ şartname, tip proje, usul ve esas ve bunun gibi düzenlemelerine uyulması gereklidir” ifadesi yer almıştır.

Genel Aydınlatma Yönetmeliği vasıtasıyla düzenleyici mevzuat çıkartma yetkisi, Resmi Gazete’de yayımlanma zorunluluğu olmaksızın TEDAŞ’a verilmiştir. 11/06/2015 tarih ve 29383 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan “LED Işık Kaynaklı Yol Aydınlatma Armatürleri Teknik Şartnamesi Hakkında Tebliğ” 03/06/2022 tarih ve 31855 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan “LED Işık Kaynaklı Yol Aydınlatma Armatürleri Teknik Şartnamesi Hakkında Tebliğin Yürürlükten Kaldırılmasına Dair Tebliğ” ile yürürlükten kaldırılmıştır. LED ışık kaynaklı yol aydınlatma armatürlerine ilişkin bütün işlemler “Genel Aydınlatma Yönetmeliği” kapsamında yürütülmeye devam edecektir.

Yapılan bu düzenlemeyle sadece, genel aydınlatma tesislerinde kullanılacak malzemeler ile ilgili olarak teknik şartname, tip proje, usul ve esas ve bunun gibi düzenlemelerin yayımlanma yöntemi değiştirilmiş olup TEDAŞ web sayfasında yayınlanmakta olan TEDAŞ-MLZ/2010-057.D işaretli “LED Işık Kaynaklı Yol Aydınlatma Armatürleri Teknik Şartnamesi” yürürlüktedir.

Kamuoyuna duyurulur.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz