logo

KOÇTAŞ TEKNOLOJİ BÜYÜMEYE DEVAM EDİYOR.

Dünyanın en önemli markaların Türkiye distribütörlüğünü yapan KOÇTAŞ TEKNOLOJİ İkitelli’deki yeni binasına taşındı. Koçtaş Teknoloji Genel Müdür Yardımcısı Muharrem Turmuş firmanın faaliyetleri hakkında dergimize bilgiler verdi.

Aydınlatma, Savunma Sanayi, Sağlık ve Enerji sektörlerine ürün tedariki sağlayan Koç Teknoloji yeni binasına taşınarak mevcut ürün gamına ilave yeni yatırımları ile büyümesine devam ediyor.

Koçtaş teknoloji hakkında kısaca bilgi verebilirmisiniz?

Koçtaş Teknoloji Ltd, 22 yıl önce yüksek teknolojiler konusunda distribütörlük yapmak amacıyla kurulmuştur. Mean well güç kaynakları ve Samsung led firmaların Türkiye distribütörlüklerini başarıyla sürdürmektedir.

Yeni binaya taşınmanız ile birlikte neler değişti.

Daha önce şirket merkezi ve depolarımız farklı losyonlarda olduklarından hızlı teslimatla ilgili problemler yaşamaktaydık. İkitelli organize sanayi, Enkoop sitesindeki 5300 metrekare binamız bu konudaki sorunumuzu çözdü ve ayrıca verimliliğimiz de oldukça arttırdı. Şu anda yaklaşık 2200 kalem ürünü stoklarımızda bulundurabilmekteyiz

Ürün teslimi konusunda da oldukça hızlı hareket etmeye başladık ve aynı gün içinde tüm ürünler teslim edilebilmektedir.

Temsilcisi olduğunuz firmalardaki yenilikler den bahsedebilir misiniz?

Koçtaş Teknoloji Ltd, Led chip ve led driver konusunda lider olan firmalarla işbirliği içinde olduğundan, led konusundaki gelişmeleri yakından takip etmektedir.

Aydınlatma sektöründe yüksek tasarruf ve uzun ömürlü olması sebebiyle ledler yoğun olarak kullanılmaya başlanmıştır. Mean Well, led sürücüler konusunda sürekli yenilikler sunmakla birlikte KNX, DALI gibi kontrol üniteleri ile otomasyon firmalarına ürünler geliştirmektedir. Işık kirliliğinin önüne geçmek aynı zamanda tasarrufa katkıda bulunmak için akıllı şehirler konusunda aydınlatma otomasyon ve kontrol ürünleri büyük öneme haizdir.

Samsung led, öncelik telekom ürünleri olmak üzere LED’li ürünlerin geliştirilmesinde kilit rol oynayan firmalardandır. Göze zararlı ışıklardan arındırılmış aydınlatma ürünleri tasarımcılarına yönelik yeni ürünler geliştirilmekte, bu ürünlerin bina otomasyonları ile kombine çalışması içinde ara malzemeler üretmektedir.

İki firmanın ürünlerinin birleşimi ile bitki LED’i ( hotriculture LED ) gibi yüksek kaliteli, uygun fiyatlı inovatif LED’li ürünler tasarlanmaya başlanmıştır.

Pazarlama faaliyetlerinizi nasıl gerçekleştiriyorsunuz?

Koçtaş Teknoloji’nin en güçlü olduğu konuların başında pazarlama ve satış sonrası hizmetlerdir. Müşterilerimizin ürünlerimize en kısa süre içinde lokal olarak ulaşmaları için bayilik ağı kurulmuş ve bu sistem çok iyi çalışmaktadır. Bünyemizde bulunan yedi bölgeye bakan satış mühendislerimiz ile bayilerimiz yenilikler konusunda sürekli bilgilendirilmektedir.  Ayrıca yıl içinde biri otomasyon diğeri aydınlatma olmak üzere en az iki yurtiçi fuara katılarak ürünlerimiz kullanıcılara tanıtılmaktadır. Samsung markası herkes tarafından bilinen bir marka olması sebebiyle çok pazarlama ihtiyacı gerekmiyor. Ancak Mean Well led driver konusunda fuar katılımları ve dergi reklamları oldukça yoğun kullanılmaktadır.

Sektörel işbirlikleriniz nelerdir? Yaptığınız çalışmalar hakkında bilgi verebilir misiniz?

Firmamız teknolojik ürünler satmaktadır. Bu ürünleri sunmak için mühendislik bilgisine ihtiyaç vardır. Firma olarak sektörün çatı kuruluşu AGİD derneğine üyeliğimiz vardır. Ayrıca üniversite ve özel sektör işbirliğinin içinde olduğu ATMK üyeliğimiz aktif olarak devam etmektedir. Yapılan etkinliklerde yer alıyoruz. Temsilcisi olduğumuz Mean Well güç kaynakları ve Samsung LED ile olan yakın işbirliği, firmamıza tüm dünyadaki gelişmelerden ve gelecekte hangi teknolojilerin öne çıkacağı konusunda yoğun bilgi sağlanmaktadır. Aydınlatma sektöründe standartları belirleyen TEDAŞ, İstanbul Enerji, İsbak gibi kurumlarla da bu bilgiler paylaşılarak yakın işbirliği içinde hareket etmekteyiz. İsmimiz teknoloji olduğu için bir anlamda firmalarımıza gelecek için bilgi akışını sağlıyoruz.

 

Etiketler: » » » » »
Share
3139 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

6+9 = ?