Kent sakinlerine trafikte alternatifler sunan akıllı seçenekler

0
1.001

Zafer KAVAK  Elektrik Mühendisliği (Y.T.Ü)
İSBAK İstanbul Bilişim ve Akıllı Kent Teknolojileri Üretim – Planlama Şefi

Kent sakinlerine trafikte alternatifler sunan akıllı seçenekler:

Kentsel Yenilik 

Gün geçtikçe artan kentleşme ve sürekli gelişen teknolojinin doğal birleşiminden meydana gelen akıllı şehir olgusu her geçen gün gelişmektedir. Şehir hayatı içerisinde oluşturulan uygulamaların tüm şehir bireyleri tarafından uygulanabilir olması ve halka doğrudan sunulması bu yeniliklerin önemini bir kat daha arttırmaktadır.

Aşağıdaki uygulamalar özellikle trafik sinyalize kavşakları için geliştirilmekte olan son yenilikleri içermektedir. Her biri tarafımca oluşturularak İSBAK A.Ş. adına başvuruları yapılarak yayınlanmış ayrı patentlere sahip kurgular ülkemiz için olduğu kadar dünyada da ilk olmaları açısından önem arz etmektedir.

Burada uygulamalardan kısaca bahsedilmiş, ancak ana fikrin anlaşılabilmesi için gerekli açıklamalar görseller ile birlikte verilerek anlaşılması sağlanmıştır. Uygulamalara ilişkin altyapı ve yazılım işlemlerinin ayrıntılarına girilmeyerek herkesin rahatlıkla anlayabileceği sade bir anlatıma gidilmiştir.  Bütün bunlar, teknolojilerin kentlerdeki insan hayatını iyileştirmeye yardımcı olabileceği öncülüne dayanmaktadır.

Makale Devamı word belgesinden okuyabilirsiniz….

Kent sakinlerine trafikte alternatifler sunan akıllı seçenekler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz