logo

İSTANBUL MİLLET BAHÇELERİ AÇILDI

İstanbul’a 1,5 milyon metrekarelik yeni yeşil alan kazandıran 5 Millet Bahçesi (Baruthane, Çırpıcı, Başakşehir, Kayaşehir, Hoşdere) Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katıldığı törenle hizmete açıldı. 

Türkiye’nin ilk millet bahçeleri olan Başakşehir, Kayaşehir, Baruthane, Çırpıcı ve Hoşdere Millet Bahçeleri törenle açıldı. Başakşehir Millet Bahçesi’nde yapılan törene Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, TBMM Başkanı Binali Yıldırım, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal, Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, Bilim ve Sanayi Bakanı Mustafa Varank, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, bakanlar, milletvekilleri, siyasi parti temsilcileri, çok sayıda davetli ve binlerce vatandaş katıldı.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum: “HEDEFİMİZ HER ŞEHRE BİR MİLLET BAHÇESİ YAPMAK”
Her şehre bir Millet Bahçesi yapacaklarını söyleyen Kurum, “Çevre ve şehir davamızın öncüsü olan cumhurbaşkanımıza teşekkür ediyorum. Göreve geldiğimizden beri problemleri yerinde görüp çözüm üretiyoruz. Yapılması gerekenlerle ilgili planlamalarımızı tamamlayıp çalışmalara başladık. 18 ilde 33 adet Millet Bahçesi için çalışmalara başladık. Hedefimiz her şehrimize en az 1 tane Millet Bahçesi yapmak” şeklinde konuştu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan: “İSTANBUL MİLLET BAHÇELERİYLE BİR BAŞKA GÜZELLEŞECEK”
Açılışı yapılan millet bahçeleriyle 100 günlük icraat programında yer alan taahhütlerden birini daha yerine getirdiklerini belirten Erdoğan, “Söz verdik, yaptık. Bitmedi, yapıyoruz, yapacağız” dedi. Erdoğan, “Başakşehir Millet Bahçesi camiden kapalı otoparka, biyolojik göletten koku bahçelerine, etkinlik çayırından millet kıraathanesine, yürüyüş ve bisiklet yollarından oyun alanlarına kadar tüm ihtiyaçlara cevap verecek tesislerle donatılmıştır. Atatürk Havalimanı sahasındaki millet bahçemizi açtığımızda İstanbul’daki yeşil alan oranı çok daha yükseklere çıkacaktır. İstanbul bir başka güzelleşecek, daha güzel olacak. Bize bu yakışır, bu millete bu yakışır. Çevrecilik adına yakıp yıkanlar, gezi olaylarını yapanlar, ülkenin hayrına her işin karşısına dikilenler gelip şu millet bahçelerine baksınlar ve gerçek çevrecilik nedir görsünler. Ayrıca 18 ildeki 33 millet bahçesinde çalışmalar son aşamaya geldi. Hedefimiz inşallah her şehrimize birer tane millet bahçesi kazandırmaktır. 31 Mart 2019 seçimlerini ‘Gönül Belediyeciliği’ seçimi olarak görüyoruz. Adını böyle koyduk, gönül belediyeciliği. Ne yapacağız? Gönülleri fethedeceğiz. Hizmet gerekli ama yeterli değil. Yeterli olan ne? Gönülleri kazanmak. Biz, gönüller almaya geldik” dedi.

Share
1087 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

3+1 = ?