logo

İSTANBUL LIGHT BORLED İÇİN VERİMLİ GEÇTİ

Türkiye’nin önde gelen yerli sermayeli sanayi kuruluşu Borsan Grup bünyesinde faaliyet gösteren Borled, aydınlatma tasarımı, çözümleri ve ürünleri konusunda yılın en önemli sektörel buluşması olarak gösterilen İstanbulLight 2019 fuarında güçlü bir kurumsal varlık sergiledi. Fuarda, Borled’in Türkiye’de üretim için iş birliği yaptığı, küresel aydınlatma ürünleri pazarının önde gelen kuruluşlarından Felio Sylvania da yer aldı.

Türk sanayisinin yerli sermayeli öncü kuruluşu Borsan Grup bünyesinde faaliyet gösteren LED ve Aydınlatma Ürünleri sektörünün genç ve güçlü markası Borled, 18 – 21 Eylül tarihleri arasında İstanbul Fuar Merkezi’nde düzenlenen IstanbulLight, 12. Uluslararası Aydınlatma & Elektrik Malzemeleri Fuarı ve Kongresi’nde yer aldı.

rbt

Katılım ve ziyaretçi portföyü, üst düzey yöneticilerden proje satın alma sorumlularına, mimari aydınlatma tasarımcılarından elektrik taahhüt hizmeti firmalarına, mimar ve mühendislerden elektrik tesisatçılarına uzanan bir yelpazede aydınlatma sektörünün Türk ve uluslararası karar vericilerini bir araya getiren fuar, kendi alanında yılın en önemli sektörel buluşması olarak gösteriliyor.

Fuarda, Borled’in Türkiye’de üretim için iş birliği yaptığı, küresel aydınlatma ürünleri pazarının önde gelen kuruluşlarından Felio Sylvania da yer aldı ve standında Borled ürünlerine yer verdi.

Borled standında değerlendirmelerde bulunan Borsan Grup Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Ölmez, 2017 yılında  faaliyete geçen ve Karadeniz’in en büyük aydınlatma ürün laboratuvarını bünyesinde barındıran Borled’in, iç pazarda ve ihracat pazarlarında güçlü bir büyüme gösterdiğini söyledi ve “Avrupa pazarında hali hazırda Çin’in güçlü bir konumu var; ancak ülkeler arası dengelere bağlı olarak değişen regülasyonlar, bitirilmiş ürün ithalatına yönelik kısıtlamalar, vergiler, ayrıca lojistik unsurları, teslimat süreçleri gibi faktörler, bizim üretim gücü yüksek markaların ve dolayısı ile ülkemizin elini kuvvetlendiriyor. Avrupa pazarında önemli markaların üretim iş birlikleri için tercih ettiği ülkeler arasında yer alıyoruz. Bu fırsatların da etkisi ile yurt içi ve yurt dışı pazarlarda Borled’in güçlü büyümesini sürdürme azmindeyiz” dedi.

Sektörün önemli buluşması İstanbulLight’ın, pazarın nabzını tutmak, yeni ticari fırsatları değerlendirmek ve iş birlikleri sağlamak açısından önem taşıdığını belirten Adnan Ölmez, fuarda Borled’e gösterilen ilginin memnuniyet verici olduğunu belirtti ve “İstanbulLight Borled açısından oldukça verimli geçti. Özellikle kalite ve randımanına çok güvendiğimiz yeni nesil Glop armatürlerimiz ve Etanj ürünlerimiz dikkat çekti. Bu yeni ürünlerimiz, Borled’in büyümesine önemli katkı sağlayacak” şeklinde konuştu.

Borled’in küresel aydınlatma ürünleri pazarının önde gelen kuruluşlarından Felio Sylvania ile Türkiye’de üretim için iş birliği başlatmış olduğunu anımsatan Adnan Ölmez, “70’ten fazla ülkede organizasyonu bulunan, İngiltere merkezli küresel aydınlatma devi Feilo Sylvania, profesyonel ve mimari aydınlatma çözümleri alanında küresel pazarın önde gelen markaları arasında yer alıyor. İş birliğimiz kapsamında üretilen ürünler iç pazarın yanı sıra, iş ortağımızın Türkiye’den yönetmekte olduğu Türki cumhuriyetler pazarına ve Avrupa ülkelerine de ihraç edilecek. İlk aşamada öngörülen üretimin parasal değeri, yaklaşık 2 milyon TRY düzeyinde olacak. İş birliğimizin, pazar ihtiyaçları doğrultusunda yeni ürün aileleriyle genişletilmesini de hedefliyoruz. İstanbulLight fuarına iş ortağımız Feilo Sylvania da katılıyor ve kendi stantlarında bizim ürünlerimize de yer veriyorlar” dedi.

Share
1510 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

4+5 = ?