Hangi Tip Ampül kullanmalıyız?

0
21556

Halojen ampulü LED ampulle değiştirin

Halojen lamba hala farklı evlerde takılı duruyor. Halojen lambanın kolayca bir LED ışıkla değiştirilebilmesine rağmen, LED aydınlatmayı tercih etmememizin bir nedeni, ışık miktarı ve ışık rengidir. Eski halojen lamba ile aynı açık rengi istiyoruz. Neyse ki, son yıllarda LED dünyasında çok şey değişti. LED lambalar farklı güçlerde ve açık renkleri de mevcut. Dolayısıyla, halojen lambayı LED ile değiştirmek istiyorsanız mavi ışık seçmenize gerek yoktur.

Halojen lamba için açık renkler

LED ile soğuk beyaz, beyaz veya sıcak beyazı seçebilirsiniz. Eski halojen lambanızla aynı rengi ister misiniz? Sıcak beyazı seçin. Bu, akkor lambaların açık rengine karşılık gelir. Renk markaya göre farklılık gösterebilir. Tedarikçi, lambanın hangi açık rengi verdiğini belirtmeye çalışacaktır. Hangi açık rengi tercih edeceğinize kendiniz karar verebilirsiniz.

Yeni LED lambanızın gücü

Şu anda 40 watt gücünde bir halojen lambanız var. Bunu bir LED ışıkla değiştirmek istiyorsunuz. Çoğu LED lamba, ışık miktarı hakkında fikir vermeniz için lümene bakınız. 3 Watt’lık bir LED ışığı tercih edebilirsiniz. 3 Watt’lık bir LED lamba, yaklaşık olarak eski 30 Watt’lık halojen lambanız kadar ışık sağlar. 50 watt’lık bir halojen lambanız mı var? 5 veya 6 Watt’lık bir LED lamba deneyin. Yakında ışık sayısının eşleştiğini fark edeceksiniz.

Mutlaka Markaları bilin ve satışıya sorun

LED lamba satıcısı lambalar konusunda uzmandır. Elbette satış görevlisi, eski halojen lambaları değiştirmeniz size kapsamlı tavsiyeler verebilir. Onların tavsiyeleri sayesinde asla yanlış lambayı alamazsınız. Yanlış lambayı satın almak çok talihsiz bir durum olur. Çünkü LED’i en az 10 yıl kullanabilirsiniz. Doğru LED lambayı seçerek yıllarca tasarruf ederek bunun keyfini çıkarabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz