logo

Gönye Proje’den Dinamik, Konforlu ve Prestijli Ofis Tasarımı: AKYAPI OFİS

Çözüm ortağı olduğu inşaat ve gayrimenkul yatırım şirketleriyle birlikte rezidans, toplu konut ve ofis projeleri başta olmak üzere birçok iç mimari çalışmaya imza atan Gönye Proje Tasarım ortakları Mimar Yelin Evcen ve İç Mimar Gönül Ardal’ın iç mekan tasarımını gerçekleştirdikleri Akyapı Ofis, konforu ön plana alırken aynı zamanda kullanıcılarına fonksiyonel kurgusuyla modern bir çalışma ortamı sunuyor. 

Mimar Yelin Evcen - Mimar Gonul Ardal

Mimar Yelin Evcen – Mimar Gonul Ardal

Türkiye’nin önde gelen markalı konut ve ofis projelerinin iç mekan tasarımlarına imza atan Gönye Proje Tasarım kurucuları Mimar Yelin Evcen ve İç Mimar Gönül Ardal, Akyapı firmasının merkez ofisinde konforun ve fonksiyonelliğin ön planda tutulduğu, estetik olarak da keyifle vakit geçirilebilecek çalışma alanları tasarlamayı hedeflemiş. Üç kattan oluşan ofisin bütününde modern ve şık bir çizgi yakalayan Gönye Proje Tasarım, şirket çalışanlarının genç yaş ortalamasını da göz önünde bulundurarak dinamik bir tasarıma imza atmış.

Çalışma mekanlarında fonksiyonel ve ergonomik yönelimler…

Şirket ortaklarının çalışma odalarını kişisel zevklerini ve hobilerini göz önünde bulundurarak fonksiyonel ve konforlu olarak çalışacakları, misafirlerini de keyifle ağırlayabilecekleri şekilde planlayan Gönye Proje Tasarım, yönetici odalarından birinde -özel ilgi alanı olması sebebiyle- altı metrelik bir akvaryum ve onunla bütünleşerek  depolama işlevi de gören özel bir dolap tasarlamış. Gönye Proje Tasarım, ofis mobilyalarında konfora öncelik vererek ergonomik mobilyalar seçerken bununla birlikte tasarımlarda doğal deri kaplama, metal profiller ve özel kumaş kaplamalara yer vererek ofiste şık bir etki sağlanması hedeflemiş.

Gönye Proje Tasarım Kurucu Ortağı Mimar Yelin Evcen, yönetim katında, duvar içerisine sürülerek kullanılan toplantı odası kapısında iki cam arasında gergi halatlar kullanılarak özel bir kapı tasarımı yapıldığını belirtiyor ve ekliyor: “Toplantı odasında cephedeki cam bölücü yüzeyler tavanda da dönülerek mekan ışığının arttırılması sağlandı. Güneş ışığının rahatsız etmemesi için de bu yüzeylerde özel kumaşlı motorlu perde sistemleri kullanıldı. Yönetim toplantı odasının bulunduğu hole bakan bekleme alanlarında düşeyde derinlik etkisini arttırmak üzere boyalı camlar kullanılırken koridorda, yöneticilerin ödül, kitap ve belgelerini yerleştirebilecekleri farklı malzemelerden oluşan bir kütüphane dolabı tasarlandı. Bankonun ön yüzeyinde üç boyutlu olarak desenli doğal taş ve ahşap kaplama kullanıldı. Bu malzemenin ölçüleri ile belirlenen uzun bankonun tezgahı ve yan kaplamasında ise volacas mermer tercih edildi. Zeminde bulunan parke içine gömülü şerit led aydınlatmaların aynı zamanda yönlendirme olarak da kullanılması düşünüldü. Bu alanda bulunan misafir wc’leri özel şıklıkta ve konforu sağlayacak şekilde tasarlandı.

Share
1235 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

6+4 = ?