Feltouch’a Design Week Türkiye’den 2 Ödül!

0
679

Design Week Türkiye Ödüllerinden Feltouch’a 2 İyi Tasarım Ödülü 2017’den beri Türkiye’den dünyaya Sürdülebilir Akustik Tasarımlar ihraç eden Feltouch’a Design Week Türkiye jürisi tarafından 2 İyi Tasarım ödülüne layık görüldü.

Pandemi koşulları altında, 2021 Design Week Türkiye 17-18 Aralık’ta Haliç Kongre Merkezi’nde ETMK, TİM ve Ticaret Bakanlığı’nın destekleriyle gerçekleşti. Etkinlik kapsamında düzenlenen ödül törenine Ticaret Bakanı Mehmet Muş, TİM Başkanı İsmail Gülle ve Bakan Yardımcısı Rıza Tuna Turagay’ın katılımıyla gerçekleşti.

8 Üstün Tasarım, 28 İyi Tasarım ödülünün sahipleriyle buluştuğu ödül töreninde, Ali Berkman tasarımı Sparkle akustik aydınlatma koleksiyonu “Aydınlatma Ürünleri” kategorisinde, Yiğit Özer tasarımı akustik duvar-tavan paneli  ve aydınlatma tasarımı “Yapı Bileşenleri ve Vitrifiye Ürünler” kategorisinde İyi Tasarım Ödülüne layık görüldü. Feltouch Kurucu Ortağı ve Genel Müdür’ü Şeref Özer ile tasarımcılar Ali Berkman ve Yiğit Özer ödül töreninde ödülleri birlikte aldılar.

Hem Akustik Hem Aydınlatma Çözümü Bir Arada: Sparkle Akustik Aydınlatma Koleksiyonu

Çalışma alanlarında ses ve ışık, çevreyi algılayış biçimini ve mekandaki atmosferi hissetme şeklini değiştirebilen çok önemli bir katalizör olarak düşünürek tasarlayan Ali Berkman’ın, çalışma alanlarındaki kullanıcıların ihtiyaçlarına yönelik akustik ve aydınlatma açısından cevap verebilen bir akustik aydınlatma ailesi sunuyor. Aydınlatma perspektifinden, enerji verimliliğini arttırmak ve kullanım kolaylığı sağlamak adına, Ripple ve Bowl akustik aydınlatma elemanları, gövdesine entegre olan günışığı ve varlık sensörü sayesinde, günün farklı saatlerinde günışığı ile senkronize çalışması sayesinde kullanıcı müdahelesi gerektirmeden ışık düzeylerini optimum seviyede dengeleyebiliyor. Direkt endirekt ışık dağılımları ayrı ayrı kontrol edilebilen Bowl serisi, optik tasarımı sayesinde kamaşma kontrolü açısından konforlu bir deneyim sağlıyor.

PET’ten dönüştürülerek elde edilen keçeden formlanan koleksiyon, iç mekanlarda konuşma anlaşılabilirliğini sağlayan akustik malzemelere alternatif olma özelliğinde. Dekoratif olduğu kadar, akustik ve aydınlatma çözümlerini bir arada sunan Sparkle ürün ailesi sarkıt, sıva üstü, direkt, endirekt, aplik seçeneklerini sunarken, toplamda 32 Feltouch keçe renk avantajıyla iç mekanlara uyum sağlıyor.

Dünyanın En Büyük Kalıplı Akustik Keçe Paneli: Vertigo Duvar, Tavan Paneli ve Aydınlatma

Tasarım, kum tepelerinde bulunan elementleri ve oluşumları temsil ediyor ve yeniden yorumluyor. Yerçekimi etkisi altında rüzgarla bir tümsek veya sırt şeklinde şekillenen kumulların benzersiz ve sürekli gelişen oluşumları ve desenleri Vertigo koleksiyonunun özü ve odak noktası, kişiselleştirme, işlev ve ilginç bir ışık ve gölge oyunu sağlamaktır.

Vertigo serisi uyarlanabilir panel yüzeyleri, benzersiz 3D deseni, mono, form ve iç köşe formu ile 3 farklı trapez modeli uygulanabilir. Ürün aynı zamanda tavanda sarkıt aydınlatma olarak kullanılarak hem akustik hem aydsınlatma fonksiyonunu bir arada sunabilir. Vertigo, tavandan, duvarlara ve köşelere kadar birçok yüzeyi farklılaştırmak ve kaplamak için kapsamlı yaratıcı özgürlük sağlar. Bu seçkin tasarım, iç yapı standartlarına uygun çevre normlarını karşılamak üzere geliştirilen Feltouch keçesi tarafından 32 standart renkte uygulanabilir. Akustik performansı yüksek keçe, geri dönüştürülebilir ve geri dönüştürülebilir özellikleri ile sürdürülebilir ve çevre dostu bir yaşam döngüsü sağlar. Preslenmiş PET keçe teknolojisi kullanılarak oluşturulan en büyük panelleri sunar.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz