EEC, Elektrik Elektronik Mühendisleriyle Buluştu

0
19855

EEC Entegre Bina Kontrol Sistemleri, EEMKON 2017’de Kongre Sponsorluğu ile yerini aldı. EMO İstanbul Şubesi tarafından düzenlenen “EEMKON 2017- Elektrik Elektronik Mühendisliği Kongresi”, 16-18 Kasım 2017 tarihlerinde Harbiye Askeri Müze Kültür Sitesi’nde gerçekleştirildi.

Kongrenin fuaye alanındaki stantta değerli meslektaşlarını ağırlayan EEC Yönetim Kurulu Başkan Vekili Hayri Kartopu, etkinlikle ilgili görüşlerini “Elektrik Mühendisleri Odası, üyelerine ve sektöre meslek alanlarındaki gelişmeleri 7 farklı sektörün gözünden sunan, akademisyenleri, sektöre yön veren sanayi kuruluş temsilcilerini ve geleceğin mühendislerini bir araya getiren, teknolojik gelişmelerin, mesleki sorunların ve çözüm önerilerinin dile getirildiği bir etkinlik gerçekleştirdi. En önemlisi de sektör ile ilgili teknolojik gelişmelerin ağırlıklı olarak konuşulup tartışılmış olmasıdır. Dolayısıyla tüm katılımcıların ufkunu açan bir etkinlik oldu. Biz de her zaman olduğu gibi, EEC olarak zayıf akım sistemleri alanında güçlü mühendis kadrosu ile hizmet veren deneyimli bir firma olmanın sorumluluğunu taşıyor, sektörümüzü besleyen bu gibi etkinliklerde yerimizi alıyor ve gereken desteği vererek katkı sunmaya çalışıyoruz.” sözleriyle özetledi.

Kongre kapsamında; Biyomedikal Mühendisliği, Elektrik ve Kontrol Mühendisliği, Elektronik Sanayi, Enerji Politikaları, İletişim Teknolojileri, Kent ve Elektrik, Mühendislik Eğitimi konularının güncel durumları sektörün duayenleri tarafından değerlendirildi.

EEC Ege Bölge Müdürü Yavuz Alkan da Fevzi Çakmak Salonu’nda 18 Kasım Cumartesi günü gerçekleşen “Elektronik Mühendisliğinin Örgütlenmesi” oturumunda “YEST – Yapı Elektronik Sistemleri Tesisat Mühendisliği Uygulamaları” üzerine bir sunum gerçekleştirdi.  Alkan sunumunda; “Günümüzde yapılar boyut değiştirmiş, çok katlı – çok işlevli binalar çoğalmış, çok geniş alanlara sahip endüstriyel tesisler kurulmaya başlamıştır. Bu yapıların içerisinde aynı anda binlerce insan çalışmakta ve yaşamaktadır. Yapılara; insanların can ve mal güvenliğini sağlayacak, yaşam kalitesini arttırıcı konforu sunacak elektronik sistemlerin kurulması da kaçınılmaz bir zorunluluk haline gelmiştir. Yapılarda elektronik sistemlerin zorunlu kullanımındaki artış ile birlikte, mühendislik hizmetlerinin daha sağlıklı uygulanması ve denetlenmesi de önem kazanmıştır. Sistemler, mutlaka elektronik mühendislerinin uzmanlığında tesis edilmelidir. Çünkü doğru projelendirilmeyen, denetlenmeyen ve doğru tesis edilmeyen sistemler kısa sürede kullanılamaz hale gelecek ve acil bir durumda ihtiyaca cevap vermeyecektir.” sözleriyle sektörün güncel durumunu aktardı. Yavuz Alkan, EEC ile EMO’nun iş birliğini ise; “EMO Merkez Daimi Komisyonumuz; YEST – Yap Elektronik Sistemleri Uygulamaları Mevzuatı’ndaki eksikliklerin tamamlanması ve mesleki sorunlarımızın çözüme kavuşması için çalışmalarını sürdürmektedir. EEC mühendisleri olarak yıllardır sektörde kazandığımız deneyimlerin gücüyle komisyonumuzun çalışmalarına destek olmaya devam edeceğiz.” cümleleriyle vurguladı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz