logo

Dünyaca Ünlü Cam Tasarımcıları Efe Glass Fabrikasını Gezdi.

Ülkemiz Aydınlatma sektörüne Cam tedariki sağlayan önemli firmalar arasında yer alan Efe Glass 21. Uluslararası Cam Kongresinin ana sponsoru oldu. AIHV 2018 kongresi kapsamında ülkemize gelen dünyaca ünlü cam tasarım sanatçıları ve akademisyenler Efe Glass üretim tesislerini ziyaret etti.

Kongre, 27 ülkeden cam tarihi konusunda 100’den fazla uzman bilim insanının katılımıyla 7 Eylül 2018 tarihine kadar sürecek.

3 yılda bir yapılan Dünya Cam Vakfı tarafından organize edilen kongre için Türkiye 23, İtalya 10, İsrail 9, İngiltere 8, Hırvatistan 7, Amerika 6, Belçika 6, Almanya 5, Japonya 5, Bulgaristan 4, Rusya 4, Yunanistan 4, Fransa 3, Sırbistan 3, Avusturalya 2, Slovenya 2, Avusturya 1, Güney Kore 1, Hollanda 1, İspanya 1, İsviçre 1, Karadağ 1, Macaristan 1, Mısır 1, Polonya 1, Portekiz 1, Romanya 1, Ukrayna 1, Ürdün 1 sanatçı ve akademisyen katıldı….

“Kongrenin Ülkemizde İlk Defa Yapılıyor Olması Oldukça Önemli”
İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Kurumsal İletişim Direktörü ve Uluslararası Cam Tarihi Vakfı’nın 21. Kongresi’nin Yürütme Komitesi Başkanı Prof. Dr. Erdoğan Köse: “Bugün sizleri 565 yıllık bu salonda ağırlamış olmanın gururunu yaşamaktayız. Böyle bir kongrenin ülkemizde ilk defa yapılıyor olması oldukça önemli” dedi.

Efe Glass Yönetim Kurulu üyesi Hami Eyilik yaptığı  açıklamada ülkemizde ilk defa yapılan böyle önemli bir etkinlikte yer almak bizim için ve sektör için çok faydalı oldu.Firma olarak bundan sonraki süreçte de bu tip etkinliklerde yer alarak ülkemize böyle önemli kişilerin gelmesine katkı sunmaya devam edeceğiz dedi.

Share
1593 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

7+10 = ?