Deprem Sensörlü, Yapay Zeka Akıllı Şehir Aydınlatma Armatürleri

0
1.728

LTS Aydınlatma Özel Projelere yoğunlaşarak bu yönde geliştirdiği ürünler ile sektörde farkındalık gösteren firmalarımızdan dır. Uzman bir ekibe sahip olan LTS Aydınlatma, Deprem sensörlü, Yapay zeka Akıllı Şehir Aydınlatma Armatürleri ile ilgi odağı haline geldi. Kasım ayında Ankara’da düzenlenen A-TECH 2018 fuarına katılarak ürünlerini sergiledi

İklim değişikliğinin etkilerinin sıklıkla yaşadığımız bugünlerde,  sürdürülebilir çevre konusunda çalışma yapan firmaların sayısında gözle görülür biçimde artış gözlenmektedir.

Bunlarda biri de, yenilenebilir enerji kaynakları kullanılarak dış mekan aydınlatma çözümleri geliştiren Fipronet A.Ş. ve LTS Aydınlatma işbirliği ile üretimi gerçekleştirilmektedir.

Deprem kuşağında yer alan ülkemizdeki bu ihtiyacı de göz önüne alarak tasarlanan, sismik harekette aktive olup acil toplanma alanlarında aydınlatma sağlayacak ürünümüzün tanıtımı 22 Kasımdaki fuarda yapılacaktır.

Solar enerji ve LED teknolojisini birleştirerek, müşterilerine şebeke bağlantısı gerektirmeyen, DEPREM SENSÖRLÜ, YAPAY ZEKA’ya sahip sorunsuz aydınlatma çözümleri sunarak Fipronet& LTS Aydınlatma sektöre hızlı bir giriş yaptı. Elektrikten tasarruf eden ve sıfır karbon emisyonlu olan ürünler, IoT uyumlu yapıları ile kullanıcıya farklı kullanım seçenekleri de sağlamaktadır.

Üründe mevcut olan otomatik dimleme ve bluetooth ile uzaktan erişim özellikleri sayesinde, ışık seviyesi ayarlamaları kullanıcı tarafından kolaylıkla yapılabiliyor. Böylece, özellikle büyük şehirlerde sıklıkla şikayetçi olduğumuz ışık kirliliğinin de önüne geçme imkanı sağlanmış olmaktadır.

Solar Enerjili Aydınlatma Sistemi, gün boyu solar panelden ürettiği güç ile gece çalışıyor ve ek olarak 3-5 gün kapalı hava koşullarında, otomatik dimleme özelliği sayesinde aydınlatma yapmaya devam edebiliyor.

Yürüyüş yolları ve parklar için özel dizayn edilen REFA modeli ile hem standart gece aydınlatması hem de elektrik kesintisi, afet, deprem gibi acil durumlarda güvenli ve sorunsuz aydınlatma sağlanabiliyor.

Ürünlerin elektronik ve mekanik tasarımları firma bünyesinde yapıldığından, müşteri ihtiyacına özel üretim yapılabiliyor. IoT uyumlu elektronik kart tasarımı sayesinde, farklı sensörlerin kullanımı ile akıllı şehir’e uygun akıllı aydınlatma alternatifleri sunabiliyor.

Ülkemizde, bu tip ürünlerin görünürlüğünün artması, farklı mecralarda yenilenebilir enerji kullanımı konusunda farkındalığı arttıracaktır.

Elektronik tasarım hizmeti ve yenilenebilir enerji kaynakları ile çalışan küçük güçlü cihazların üretimi konusunda faaliyette bulunan FİPRO Elektronik firması, elektronik, yazılım, donanım, tasarım ve üretim konusunda 20 senedir faaliyet gösteren NET TASARIM Elektronik A.Ş. ile işbirliğine girerek, FİPRONET A.Ş.’yi kurmuşlardır.

Fipronet& LTS Aydınlatma imalat sanayinde, elektrik, elektronik ve makine alt dallarının üçünü de kapsayan bir üretim gerçekleştirmektedir. Ürünler, yazılım ve donanım olarak ileri teknoloji içermektedir ve %100 yerli sermaye ve bilgi birikimi ile üretilmektedir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz