logo

DEKALED AYDINLATMA GÜCÜ KALİTE VE SAĞLADIĞI DOĞRU AYDINLATMADIR

Önemli projelerin Aydınlatma çözüm ortağı olarak adından sıkça söz ettiren Dekaled Aydınlatma firmamızı ziyaret ederek yaptıkları çalışmaları ve üretimlerini Proje Satış Müdürü Serhat Görmün ile konuştuk.

Firmanız hakkında Bilgi verebilir misiniz? Ürün gruplarınız nedir?

Dekaled Aydınlatma 2000’li yıllar ile birlikte Led Aydınlatma Armatürleri imalatında önemli bir yer edinmiştir. Endüstriyel, Mimari ve Park Bahçe Aydınlatmasına yönelik kaliteli ve estetik urun talebini karşılama yolunda hızla gelişen firmamız özellikle Türk Sanayisinin öncüsü̈ sayılabilecek firmaların Aydınlatma Partneri konumuna sahiptir.

Ayrıca Yurt içinde ve Yurt dışındaki birçok projede Bina ve Park Bahçe Aydınlatma konusunda Armatürlerin Ledli modellerinin tasarımı ve imalatı konusunda çözüm ortaklığı sunmaktadır.

.

Ürün gruplarımız;
Endüstriyel Aydınlatma
Mimari Aydınlatma
Sokak ve Projektör Aydınlatma Grupları
Park ve Bahçe Aydınlatma ürünlerimiz mevcut

Firma olarak ağırlıklı nitelikli aydınlatma ürünleri üretiyorsunuz? Nitelikli Aydınlatma sizce nedir?

Dekaled Aydınlatma olarak ürünlerimizin bütün Komponentlerini  projelerde ki şartları ve koşulları bilerek üretiyoruz.

Bu alanda ortam analizlerine göre ürünlerin ısıl-mekanik-optik-elektronik verilerini günümüz teknolojisi üzerine seçiyoruz.

Artı bir avantajımız satış yapan arkadaşlardan kendi analizlerini yapmalarını ve sahada karşılaştığı zorlukları ve deneyimlerini paylaşmalarını istiyoruz. Ürünlerimizin testlerini yapıyoruz. Sizin için en iyi değil, müşteri için en iyi ve tasarruflu olan nitelikli aydınlatmadır. Her proje bir başka projeye göre artılar ortaya çıkarmaktadır. Biz bilgimizi ve yeni teknolojiyi işimize adapte ediyoruz.

Enerji Tüketiminde Aydınlatmanın oranı nedir? Doğru bir aydınlatma için müşterilerinize ne gibi avantajlar sunuyorsunuz?

Endüstriyel alanlarda aydınlatma tüketimi ortalaması %20 civarındadır. Bu bazı binalarda değişiklik gösterebilir.

Dekaled Aydınlatma olarak;

  1. Aydınlatmanın kullanılacağı ortam
  2. Çalışma alanı ve çalışanların yatay veya dikey düzlemde çalışma şekilleri
  3. Aydınlatma standartlarına göre LUX seviyesinin seçimi
  4. Çalışma alanlarında homojen bir aydınlatma sağlamak

Keşif yaptığımız veya sıfır bir projede çalışma koşullarını öğrenip Dialux programında aynı koşulları bu ortamda sağlıyoruz. Bu programda her ürüne çok dikkat ediyoruz. Yerleşim ve çalışma alanları çok önemli. Ne 1 ürün fazla ne 1 ürün eksik buna göre homojen ve doğru aydınlatmayı yakalamak için çalışıyoruz.

Ayrıca müşterimize sağladığımız diğer avantajlar; Fiyat ve performans olarak iyi ürünlerimiz var. Sattığımız ürünün arkasında duruyoruz ve müşteri memnuniyet değerlerine önem veriyoruz. Müşterilerimiz bizden hızlı aksiyon alabiliyorlar.  Kaliteli bir ürünün ulaşılabilir olması ve müşteriye özel üretimin olması bizlere ayrıca avantaj sağlıyor.

Firma ağırlıklı Aydınlatma projelerinde aktifsiniz. Bir projenin hikâyesi nerede başlar ve nasıl sonuçlanır anlatabilir misiniz? Endüstri ve diğer projelerde satış süresi uzun oluyor. Sıfır bir proje için aydınlatma analizlerini yapıp teklifimizi iletiyoruz. Ve önerdiğimiz ürünler ile ilgili demo çalışması yaparak ürünümüzün artılarını ve müşteriye kazandıracağı avantajları anlatıyoruz.

Eğer bu bir dönüşüm projesi ise aydınlatma keşfi yapıyoruz. Aydınlatma analizleri tasarruf analizleri- teklif ve olmazsa olmaz demo çalışması yapıyoruz.  Müşterimize her seçeneği sunuyoruz. Eğer aydınlatma otomasyonu kullanırsan bu kadar kar elde edersin. Geri dönüşüm hesabını sunuyoruz. Bütün veriler müşterinin elinde oluyor.

Her projede rakibimiz mutlaka oluyor. Rakibimizi bildiğimiz zaman rakibimize göre artılarımızı söylüyoruz. Ama burada en çok dikkat ettiğimiz nokta Rakibimize saygımızdır. İşin gerçeği rakibimiz ile rekabet ederken kendimizi diri tutuyoruz.

Ya işi alıyoruz ya da rakibimize kaybediyoruz. İşi aldığımızda bu işe başlamak ve bitirmek çok mutlu ediyor. Kaybettiğimiz zaman profosyonel bir şekilde teşekkür ediyoruz. Başka işlerde görüşmek üzere diyerek hayırlı olmasını diliyoruz.

Çünkü firmalar enerji tasarrufu yapmak istiyor. Fakat yanlış ürün seçimi ve yanlış tercih arkasından daha farklı sıkıntılar getirebiliyor.  Firmaların daha çok adet satayım daha çok kazanayım demek yerine doğru ve verimli aydınlatmayı müşterilerine sunması gerekiyor.

Yurtiçi ve Yurtdışında önemli projeleri gerçekleştiriyorsunuz? Ülkemiz Aydınlatma sektörünün temel sorunları nelerdir? Yurt içi ve yurt dışında önemli firmalar ile çalışıyoruz.  Burada önemli olan süreci iyi yönetmek ve takipte kalmak. Ülkemizdeki Aydınlatma sektörünün temel sorunları bence uygun olmayan aydınlatma tercihleridir.  Işık kirliliği,  bunun denetlenmesi ve bir standarta oturması gerekiyor.

Firma olarak yurtdışı yapılanmanızı nasıl gerçekleştiriyorsunuz?  Birçok firma ile sürekli olarak işbirliği içindeyiz. Yerel partnerler ile süreci takip ediyoruz. Yurtdışı tarafında hali hazırda takip ettiğimiz projelerimiz mevcut. Potansiyeli yüksek tutmak için önümüzdeki dönemde Dekaled Aydınlatma olarak daha fazla yurt dışı fuarlarında bulunacağız. Yakın zamanda bununla ilgili ekibimizi güçlendireceğiz.

2020 yılında yaşanan Corana virüs sebebiyle dünyada Pandemi ilan edildi. Geçen bu sürede neler yaptınız?

Sürecin Aydınlatma sektörüne yansımaları neler olacak? Dünya ve ülkemiz için zor bir dönemden geçiyoruz. Biz bu süreçte takip ettiğimiz projeler üzerinde çalışmalarımızı hız kesmeden devam ettirdik ve ediyoruz. Gerekli tüm toplantıları online olarak gerçekleştiriyoruz. Keşif için önlemimizi alarak saha çalışmalarında bulunuyoruz. Bu süreçte internet sayfamızı yeniledik. Arge olarak ürünlerimizi geliştirmek ve daha verimli olması için toplantılar ve çalışmalar gerçekleştirdik.

Bu süreci iyi değerlendiren firmalar gelecekte çok sıkıntı çekeceğini düşünmüyorum. Sonuçta projeler- şantiyeler yavaşlasa da bir şekilde ilerliyor. İnanın çok firma bu durumu fırsata çevirmiştir. Bizde bu süreci avantaja çevirdiğimizi düşünüyorum.

Gelecek için hedefleriniz nedir? Dekaled Aydınlatma büyümeye açık bir firma. Gelecekte ki hedeflerimiz ülkenin çeşitli bölgelerinde ekiplerimizi güçlendirmek ve yurtdışı satış kanalını daha aktif hale getirmek istiyoruz. Üretimde ki kapasitemizi arttırmak ve yenilikçi ürünler üretmeyi planlıyoruz. Bunlar içinde kendimizi geliştiriyoruz. Bu konuda her türlü bilgi birikimine sahip bir ekibe sahip durumdayız.

Etiketler: » » » » »
Share
7102 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ