Cemdağ “Akıllı şehirler için akıllı aydınlatmanın önemine dikkat çekti”

0
1662

Cemdağ, IX Ulusal Aydınlatma Sempozyumu’nda Akıllı şehirler için akıllı aydınlatmanın önemine dikkat çekti

Önemli Aydınlatma projelerindeki tasarruflu ürünleriyle öne çıkan Cemdağ Aydınlatma; IX. Ulusal Aydınlatma Sempozyumu’nda yer aldı. Cemdağ Aydınlatma Proje Müdürü Koray Cem konuşmacı olarak katıldığı özel oturumda, doğru ürünlerle planlanan aydınlatma projelerinin enerji verimliliğine sağladığı katkının altını çizdi. IX. Ulusal Aydınlatma Sempozyumu’na Cemdağ’ın davetiyle katılan ve çalışmalarını DIALux’te sürdüren Andreas Kurzmann da, daha sağlıklı aydınlatma projeleri için geliştirilen yeni çözümlere ilişkin bilgiler verdi.

Cemdağ Aydınlatma; V. Elektrik Tesisat Ulusal Kongresi ve Sergisi kapsamında Aydınlatma Türk Milli Komitesi ve TMMOB Elektrik Mühendisleri Odası işbirliği ile İzmir’de gerçekleşen IX. Ulusal Aydınlatma Sempozyumu’na katıldı. Sergi kapsamında yeni “Jet Serisi” ve LED üretim teknolojisi ile  tasarruf sağlayan Cem marka ürünlerini katılımcılarla buluşturan Cemdağ, özel bir oturuma da ev sahipliği yaptı.

Ana teması “Akıllı Şehirler ve Aydınlatma” olarak belirlenen IX. Ulusal Aydınlatma Sempozyumu’nda akıllı şehirlerdeki aydınlatma tesislerine ve bu alanda yapılan proje ve çalışmalara yer verilirken, mühendis, mimar ve şehir plancıları için yeni yaklaşımlar paylaşıldı. Aydınlatma alanındaki bilimsel ve teknolojik gelişmelerin tartışmaya açıldığı sempozyum kapsamında “Aydınlatma Projelerinin Akıllı ve Sayısal Bir Yöntemle Tasarımı ve Yapımı” konulu bir oturum düzenlendi. Oturuma Cemdağ Aydınlatma Proje Müdürü Koray Cem ve Cemdağ’ın davetiyle, çalışmalarını DIDLux’te sürdüren Andreas  Kurzmann katıldı.

Andreas  Kurzmann “Aydınlatma Projelerinin Akıllı ve Sayısal Bir Yöntemle Tasarımı ve Yapımı” başlıklı sunumunda aydınlatma projelerinin daha sağlıklı olarak geliştirilmesine yönelik olarak geliştirilen yeni çözümlere ilişkin katılımcıları bilgilendirdi. Kurzmann, enerji verimliliğinde tasarruflu ürünlerin kullanıldığı projelerin akıllı şehirler için önemine vurgu yaptı. Nesnelerin internetine uygun Cem marka ürünlerle, ışık kalitesini artırarak yüzde 60-80 arası enerji tasarrufu sağladıklarına dikkat çeken Koray Cem ise Cemdağ’ın ürün ve faaliyetleri hakkında bilgi verdi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz