“Başarılı Projelere İmza Atmamız Sonucu, Hizmet Ettiğimiz Alan Uluslararası Boyuta Ulaştı”

0
156

Bu sayımızda dış mekân aydınlatma ürünleri üretimi konusunda, ülkemizin önde gelen markalarından Polight’a konuk olduk. Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Adnan Polat dünden bugüne markanın geldiği noktayı bizlerle paylaştı. Markanın 2024 yılında yeni tesisine geçerek kurumsal yapısını daha da sağlam adımlarla ileriye taşıyacağını ifade etti.

Özlem Aydınlatma ne zaman kuruldu? Firmanızın Operasyonel yapısı hakkında bilgi verebilir misiniz?
Özlem Aydınlatma şirketini 1991 yılında kurdum. Polight markasıyla şehirlerin, markaların, sokakların, parkların çehresini değiştirerek, özgün stil ve tasarımlarımızla belli bir farkındalık ve saygınlık oluşturduk. Ulusal ve uluslararası binlerce projeye imza attık. Tasarımdan üretim aşamasına kadar mamullerin şehirlerin görselliğine katkılarından büyük keyif alırım.

Ticaret ve üretime başladığınız ilk günlerden itibaren cesur bir girişimci olduğunuz dikkat çekiyor. Sizce, girişimcilik nedir?
Alanımızla ilgili yenilikleri takip ederken cesur, ama hesaplı, planlı, projeli girişimlerde bulunduk. Aydınlatma ürünlerinin üretim sektöründe, kalite anlayışı bakımından öncü bir firma olmayı baştan amaçlamıştık.

2023 Yılında düzenlenen “ULUSLARARASI GİRİŞİMCİLİK VE PROJE ÖDÜLÜ”ne Özlem Aydınlatma layık görüldü.


Uluslararası piyasada Özlem Aydınlatmanın tercih edilmesinin nedenleri sizce nedir?
Gerek Özlem Aydınlatma gerekse Polight ailesi olarak işimizi memnuniyetle, kaliteli ve düzgün yapmaya gayret ederiz. Ürünleri taahhüt ettiğimiz tarihte mutlaka teslimatını gerçekleştiririz. Bu sebepler bizi güvenilir ve kredibilitesi yüksek bir kurum haline getirdi.

Diğer ülkeler Özlem Aydınlatmaya (reklam, tanıtım, tavsiye vb.) hangi kanallardan ulaşıyor?
Başarılı projelere imza atmamız sonucu, hizmet ettiğimiz uluslararası boyutta tanınmış ve saygın şirketlerle çözüm ortaklığı yaptık. Referanslarımızda şirketin ilerleme ve büyümesi yolunda önemlidir.Özlem Aydınlatma yurtdışında özel projelerde yer alıyor. İhracat için ne gibi çalışmalar yapıyorsunuz. Yaptığınız birçok ürün o ülkenin kültürünü de yansıtıyor. Yurtdışındaki planlamanızdan bahsedebilir misiniz?
Alanımızda lider bir kurum olduğumuzu biliyor ve bunun sorumluğunu taşıyoruz. Çok genç yaşta Çemişgezek gibi bir ilçede iş yaptığım dönemde bile evrensel boyutta neler yapabilirimin hayallerini kuruyordum. Yaptığımız işin üretilme koşulları, doğrudan teknolojiye ve yeniliklere bağlı. Bu nedenle yeniliklere çabuk ayak uydurduk. Kendimizi geliştirdik. Profesyonellerle çalışmayı ilke edindik. Faaliyet alanlarımızda, tasarımını, planını, projesini yaptığımız, dolayısıyla da özgün olan tüm ürünlerde, müşterilerimize daha iyi, daha hızlı, daha akılcı çözümler sunan kadromuzla bu günlere geldik.

Hem ürünsel hem de görsel olarak aydınlatma üreticisi bir firmanın kurucu genel müdürü olarak, doğru aydınlatma sizce nedir? Ülkemizde Aydınlatma dendiğinde ne anlaşılıyor?
Doğru aydınlatma; gözün ortamı, nesneleri, insanları görmesinin çok ötesinde, estetik görselliğe önem vermektir. İşimizin ana konusu olan dış mekân aydınlatma ayrı önem veriyoruz. Dış mekânda çevreye görsel etki edecek ürünler tasarlamanız gerekir.

Özlem Aydınlatma yeni bir fabrika yatırımına imza attı. Yeni tesis hakkında bilgi verebilir misiniz? Firma olarak gelecek hedefleriniz nedir?
Mermerciler Dilovası sanayi sitesindeki fabrika inşaatımıza başladık. Fabrikamızı kısa zamanda bitirip faaliyetlerimize yeni tesisimizde devam edeceğiz. Hedefimiz müşteri memnuniyeti olup, yenilikçi ürünlerimizle sektöre öncü olmaktır. Derginizde ağırladığınız için, tüm çalışanlarım ve şahsım adına teşekkür ederim.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz