Bafra Lighting Başarılarıyla Adından Söz Ettirmeye Devam Edecek

Bafra Lighting Başarılarıyla Adından Söz Ettirmeye Devam Edecek

0
3332

Bafra Lighting, iş ortaklarına ve son tüketicilere en iyi kaliteyi en uygun fiyatlarla sunmayı hedefliyor. Mevcut alt yapısı ile pazara güven aşılayan Bafra Lighting gelecek dönemlerde de güncellediği ürün gamı ve izleyeceği aksiyon planları ile adından sıkça söz ettirmeye devam edecektir.

BCÇ Elektronik’in aydınlatma ürünleri pazarının önde gelen markası Bafra Lighting, 2018 yılında faaliyetlerine başlamıştır. Üretim ve pazarlama alanlarında yürüttüğü başarılı çalışmalar sonucunda yurt içi pazarına ve yurtdışında 20’yi aşkın ülkeye aydınlatma ürünlerini sunmaktadır. Aydınlatma sektöründe yatırım ve pazarlama alanında gerçekleştirdiği girişimler ile adından sık söz ettiren Bafra Lighting’in Satış ve Pazarlama Müdürü Serdar Özgür Temel ile markanın faliyet,pazarlama ve gelecek planları üzerine konuştuk.

Öncelikle bize biraz kendinizden bahsedebilir misiniz?
Elektrik sektörüne 2011 yılında adım attım 1990 İstanbul doğumluyum aslen Mardinliyim. Elektrik anahtar & priz grubunda üretim ve kalite kontrol tecrübem var. Anahtar – Priz üretimi yapan daha önceki çalıştığım firmanın aydınlatma üretimi alanında yatırım yapmasıyla ilerleyen yıllarda pazarlama ve satış departmanlarında görevler üstlenerek Türkiye genelinde tanıtım, pazarlama ve satış aksiyonları gerçekleştirdim. 2018 yılında Satış ve Pazarlama Müdürü ünvanı alarak o dönemde sektörde en genç kurumsal Satış ve Pazarlama Müdürü ünvanını da beraberinde almış oldum. Durmaksızın distribütör ve bayilerime hizmet vermekten büyük mutluluk duyarak çalışmalarıma devam ettim.

2022 Kasım ayı itibariyle bulunduğum anahtar & priz ve aydınlatma firmasından ayrılma kararı aldım ve Bafra Lighting / Bcç Elektronik ailesine katıldım.

Bafra Lighting’in yönetim yapılanmasıyla ilgili bilgi alabilir miyiz?
Bafra Lighting markası ile büyük bir ivme yakalayan firma sahibi Yön. Krl. Bşk. Murat Yıldız ve ortağı Yön. Krl. Bşk. Yrd. Muharrem Yıldız ile birlikte doğru ürün ve doğru hizmet anlayışını ilke edindik. Bu vizyonda sektöre hizmeti ve verdiği güven ile adından söz ettiren yeni ekip arkadaşlarımız ile görüşmelere başladık. İlk etapta Güneydoğu, Ege, Akdeniz ve İç Anadolu bölgelerinde bölge yöneticileri istihdam ettik. Bafra Lighting mevcut müşteri kadrosuna 35 yeni distribütör ekleyerek bu firmaların satış ve pazarlama faaliyetlerini yürüten arkadaşlarımız ile koordineli şekilde çalışmalara başladık.

Mevcut alt yapısı ile pazara güven aşılayan Bafra Lighting gelecek dönemlerde de güncellediği ürün gamı ve izleyeceği aksiyon planları ile adından sıkça söz ettirmeye devam edecektir.

Ürettiğiniz ürünler hakkında bilgi verebilir misiniz?
Bafra Lighting, 13.000 m2 alana kurulu tesisinde dünya standartları ve otomasyona dayalı modern teknoloji makine parkurlarında üretim yapmaktadır. Bafra Lighting ürün yelpazesinde; hareket sensör sistemleri, sensörlü tavan armatürleri, led paneller, slim projektörler, led ampuller, bant armatürler, şerit ledler, led ray spotlar, slim trafolar, bahçe armatürleri, ledli çıkış yönlendirme levhaları, masa lambaları, ankastre aydınlatma çeşitleri ve aspiratörler bulunmaktadır.
Bahsini ettiğim ürünlerin dışında mimari bakış açısına sahip birçok ürün grubunu da ekleyerek kataloğumuzu konsept projelere de hitap eden ve aydınlatma alanında birçok talebe cevap verir hale getirdik. Dinamik ve yenilikçi anlayışımız ile sektöre yön veren firmalar arasında olan Bafra Lighting kısa ve uzun vadeli planları ve başarıları ile adından daha çok söz ettirecektir.

2.Tesis Yönetim Zirvesi’nde “Yılın En İyi Çıkış Yapan Aydınlatma Ürünleri Markası” ödülü aldınız. Özetle geçen seneki çalışmalarınızdan bahseder misiniz?
Bafra Lighting – Bcç Elektronik, Türkiye pazarındaki hakimiyeti kadar ihracat kanadında da ciddi başarılara imza atmıştır.  Öncelikle bizi bu ödüle layık gören başta kıymetli T.C. Çevre ve Şehircilik Bakanı Sn. Murat Kurum ve Türkiye Kentsel Tesis Yönetimi Derneği (TRKTYD) Başkanı Sn. Suat Sandalcı’ ya teşekkürü bir borç biliriz.
Şu anda aktif olarak 20 ülkeye ihracatımız devam ederken, aynı zamanda balkan ülkelerinde yoğun talebi karşılamak ve Avrupadaki müşterilerimize daha sağlıklı hizmet verebilmek adına Kosova’ da 10.000 m2 üretim tesisi kurduk ve bu tesis kısa zamanda İstanbul Beylikdüzü’ nde bulunan mevcut fabrikamız ile yarışır hale geldi. İç pazarda olduğu gibi dış pazarda da Türk bayrağını dalgalandırmamız gerektiği kanaatindeyiz. “Daima İleri” politikamız ile gelecek yayınlarınızda da sizleri bilgilendirmeye devam edeceğiz.

Bafra Lighting olarak gelecekte yürüteceğiniz pazarlama çalışmalarının hedefleri ne olacak? Kısa vadeli yatırım planlarınızdan bahsedebilir misiniz?
Bafra Lighting her zaman olduğu gibi bundan sonra da pazarda öncü rol üstlenmeye devam edecektir. Mevcut ürün ve yönetim politikalarımızın dışında, pazarın bize kattığı güncel bilgiler doğrultusunda yenilik ve fikirlere değer veren bir firma yapısında olacaktır. Yakın zamanda çeşitli kampanya ve bayi toplantıları şeklinde iş ortaklarımız ile yapacağımız istişareler doğrultusunda en verimli, en pratik, en ekonomik ürünlerle ilklere imza atmaya devam edeceğiz.
Birçok ilin mimarlar ve elektrikçiler odaları ile şimdiden çalışmalar yürütmeye başladık, bu çalışmanın sonucunda da büyük sürprizlere imza atacağız. Otomasyon ile desteklediğimiz yaklaşık 500 kişilik üretim kadromuza gün geçtikçe daha çok çalışan istihdam ederek yeni ürün gruplarımızda proses dengemizi bozmadan modern teknolojide yeni makine parkurları ve devam eden birçok yatırımlarda bulunmaya devam ediyoruz.

Aydınlatma sektöründe yaşanan sorunlara ilişkin tespit ve çözüm önerileriniz nelerdir? Eklemek istedikleriniz var mı?
13 yıldan bu yana sektörümüze hizmet vermeye devam eden biri olarak üzülerek belirtiyorum ki rekabetten kaynaklı düşük kalitedeki ürünler hat safhada. TSE ve benzer kalite normlarında hareket eden firmaların belirli bir fiyat skalasının altına düşemeyeceği kanaatindeyim. T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı bu yöndeki denetimlerini sıklaştırmalı ve belirlenen belge standartların altındaki üretimin önüne geçilmelidir.
Türkiye’ de milyonlarca lira kaliteye, teknolojiye ve üretime yatırım yapmış ve istihdam sağlayan değerli sanayici ve iş adamlarının bu yatırımları maalesef ki merdiven altı üretimler ile rekabet etme durumunu gelmiştir. Sektör temsilcilerinin de katılım sağladığı çeşitli toplantı ve seminerler ile sektörde faaliyet gösteren firmalar ve toplum daha çok bilinçlendirilmelidir. Üretici ve tüketiciyi kaliteli ürün seçmeye yönlendiren teşvikler ile cazip hale getirilmelidir.
Bafra Lighting olarak sensör gözü, sensörlü ürün grubu ve panel led grupları başta olmak üzere tüm ürün yelpazemize TSE standartları uygunluğu için çalışmalarımıza başlamış bulunmaktayız. Yeni makine ve laboratuvar yatırımlarımız ile bundan sonraki ürün gruplarımızda da TSE standartlarını kapsayacak şekilde adımlar atacağız.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz