Aydınlatma Sektörü Bir Araya Geldi

0
1.342

AGİD (Aydınlatma Gereçleri İmalatçıları Derneği) tarafından geleneksel hale gelen Yeni yıl hedeflerinin anlatıldığı, geçmiş dönemde yapılan çalışmaların değerlendirildiği yemekli toplantı CVK Park Bosphorus Otel’de gerçekleştirildi.

Toplantıya AGİD üyelerinin yanı sıra ATMK, İMSAD,  İMMİB temsilcileri ve basın mensupları katıldı. Toplantıda AGİD Başkanı Fahir GÖK derneğin 2017 yılı faaliyetleri hakkında bilgi verdi. Başkan Fahir GÖK üyelere hitaben yaptığı konuşmada dernek olarak 2017 yılında yoğun bir çalışma içinde olduklarını, yapılan çalışmalardan en önemlisinin Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile yürütülen işbirliği çerçevesinde kurduğu AGİD Ticari İşletmesi ampul, armatür ve küçük ev aletleri atık yönetimini gerçekleştirmek için kolları sıvadıklarını açıkladı.

AGİD TİCARİ İŞLETMESİ AMPÜL, ARMATÜR VE KÜÇÜK EV ALETLERİ ATIK YÖNETİMİNİN BAKANLIK ONAYLI TEK YETKİLİ KURULUŞU OLDU

Verimli ve sürdürülebilir bir toplama sisteminin kurulması, atıkların geri dönüşüm, geri kazanım ve bertaraf işlemlerinin yürütülmesi, tüketicilere yönelik bilinçlendirme ve eğitim çalışmalarının gerçekleştirilmesi, bakanlıklar ve STK’lar ile ilişkilerin yürütülmesi hedefleriyle; üreticilerin, AEEE yönetmeliğinden kaynaklanan yükümlülüklerinin optimum maliyet ile yerine getirilmesi için kâr gayesi gütmeyecek şekilde yapılanan AGİD Ticari İşletmesi, Atık Elektrikli ve Elektronik Eşyaların Yönetimi (AEEE) kapsamında aydınlatma sektöründe ömrünü tamamlayan ampul ,armatür ve küçük ev aletleri atık yönetimini gerçekleştirecek Bakanlık onaylı tek yetkili kuruluş oldu.

AGİD Ticari İşletmesi, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından 7/10/2015 tarihinde aldığı 57070256-145.04 sayılı onay ile ampul ,armatür ve küçük ev aletlerinin atık yönetimini gerçekleştirecek yetkili kuruluş olarak çalışmalar gerçekleştirecek. AGİD Ticari İşletmesi, bu kapsamda ampul , armatür ve küçük ev aletleri atıkları konusunda toplumun bilinçlendirilmesi için eğitimler düzenleyecek ve Atık Elektrikli ve Elektronik Eşyaların Kontrolü Yönetmeliği kapsamında ampul, armatür ve küçük ev aletleri atıklarını toplama , geri dönüşüm ve geri kazanım sağlamak için çalışmalar yapacak.dedi.Bu kapsamda çekimleri tamamlanan tanıtım filmi ile tüm halkımıza duyuracaklarını açıkladı.

Ayrıca 2018 yılında düzenlenecek olan Dünyanın en büyük fuarı olan Light+Building 2018 fuarında kendi standında katılacaklarını ifade ederek,İstanbul’da düzenlenecek İstanbul fuarının tekrar gerçekleştirileceğini belirtti.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz