Atılgan Royal’in 27 Katlı Kulesinin Dış Cephesini Signify Aydınlattı!

0
3667

İzmir Karşıyaka’da Atılgan İnşaat tarafından inşa edilen Atılgan Royal projesinin 27 katlı kulesinin dış cephesini Signify aydınlattı. Konfor, teknoloji ve güvenlik unsurlarının titizlikle ele alındığı projenin dış cephe aydınlatmasında Signify’ın son teknoloji ColorKinetics marka ürünleri kullanıldı.

Proje kapsamında tercih edilen 105 derecelik görüş açısına sahip ColorKinetics iColor Flex LMX – 16,7 milyon renk kapasiteli armatürler, toplamda 16.000 ışık noktası ve Video System Manager (VSM) sayesinde, istenilen video içeriği veya görsel efektler binanın cephesindeki armatürlere aktarılabiliyor.

DCIM101MEDIADJI_0593.JPG

Node başına 30lm, 17.000 cd/m2 parıltı veren node’lar ile 27 katlı binanın dış cephesindeki ışık showu uzak mesafeden dikkat çekiyor!

Atılgan Royal aydınlatma projesinde öne çıkan bir diğer bir nokta ise bina içerisine ışık gitmemesi için özel olarak yapılan montajdır. Ek olarak, armatürlerin gündüz cephede görülmemesi için, binanın cephe malzemesinde armatürlere uygun bir detay oluşturulmuş ve ürünler bu detay içerisinde gizlenmiştir. Bu sayede bina cephesinde herhangi bir kablo görünmemektedir.

 

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz