Aydınlanma Günleri Etkinliği Yoğun Katılım ile Gerçekleşti

0
2177

Başkent Üniversitesi ve Arlight Aydınlatma tarafından düzenlenen Aydınlanma Günleri Etkinliği, Başkent Üniversitesi Güzel Sanatlar Tasarım ve Mimarlık Fakültesi, İç Mimarlık ve Çevre Tasarım Bölümü’nde 24 – 26 Nisan tarihleri arasında gerçekleşti.

Prof. Dr. Can Hersek, Prof. Dr. Adnan Tepecik ve Arlight Aydınlatma Genel Müdürü Saltuk Erdemli katılımcılara birer konuşma gerçekleştirdi

İlk defa düzenlenen Aydınlanma Günleri Etkinliği’nde standıyla yerini alan Arlight Aydınlatma, iç mekan aydınlatma prensiplerinden otomasyona kadar merak edilen pek çok konuda bilgi paylaşımında bulundu. Aydınlatmanın hayatımızdaki yeri ve önemine dikkat çekildi.

Programa konuşmacı olarak katılan Aydınlatma Tasarımcısı Mustafa Seven, keyifli sohbeti ve esprili yaklaşımıyla organizasyona renk kattı. Seven Lights ekibinden Seda Sezen, aydınlatma tasarımındaki çalışma prensiplerini ele aldı.

Gün içinde yapılan atölye çalışmalarının odağında ise ışığın mekanlardaki yansımaları, doğru ve yanlış aydınlatmanın insan hayatına olan etkileri, aydınlatmanın yapıları şekillendiren nitelikleri vardı.

Ece ve Oğuz Yalım, aydınlatma ürünlerindeki tasarlama süreçlerine yer verdikleri sunumlarıyla büyük beğeni kazanırken, Sodec Mühendislik Genel Müdürü Dr. Serhat Özenç ise ışığın günümüze kadar olan serüvenini keyifli bir söyleşiyle anlattı.

Arlight sponsorluğunda, Dr. Serhat Özenç ve Metin Yazıcı’nın hazırlamış olduğu “Işığın Hikayesi” kitabının tanıtımı yapıldı. “Her sayfası bilgiye açılan bu kitap, ışığın insan yaşamından itibaren başlayan ve günümüze kadar gelen hikayesini okuyucuya sunuyor.”

Hilmi Güner Mimarlık Tasarım Koordinatörü Vural Kocaoğlu ve ekip arkadaşlarının hazırladığı sunum, mimariye farklı bakış açılarını ele aldı.  Ardından, Cıtızen sponsorluğunda hazırlanan “İçinden Işık Geçen Filmler” serisinin ilk filmi, Perfect Light’ın  gösterimi yapıldı.

Arlight Aydınlatma Mimarı Andaç Yiğit ve Elektrik Mühendisi Anıl Çelik, aydınlatma prensiplerini ziyaretçilere akararak aydınlatma otomasyonun önemine dikkat çekildi.

Birbirinden değerli konuşmacıların renk kattığı söyleşilerde öğrencilerin merak ettiği konulara değinildi. Arlight standının olduğu bölümde ise ürünleri yakından incelemek isteyenler konuk edildi.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz