Acil Durum Aydınlatma Ürünlerinde Beş A’ nın Özgün DALI Çözümleri

0
11.846

Binaların Yangından Korunması Hakkında Yönetmelik” in 72,73 ve 84. maddelerinde belirtildiği gibi Acil Durum Aydınlatma ürünlerinin bulunması zorunlu olan binalarda periyodik test, bakım ve denetim işlerinden bina yöneticileri sorumludur. Acil Durum Yönlendirme ve Aydınlatma armatür ve kitlerinin fonksiyon ve süre testlerinin TS EN 50172 standardına göre yapılması hayati önem taşımaktadır. Otomasyon içermeyen sistemlerde bu kontrollerin yapılması oldukça zor ve masraflıdır.

Bu noktada DALI protokolünü destekleyen otomasyon sistemlerine adapte olmuş acil aydınlatma ürünleri devreye girerek bu bakımların yönetmeliğe uygun olarak periyodik ve kolay bir şekilde yapılmasını sağlamaktadır. Beş A 2017 yılından itibaren pazara DALI protokolü ile çalışan tamamen kendi tasarımı olan ürünler sunmaktadır.

DALI “Dijital Adreslenebilir Aydınlatma Arayüzü” anlamına gelmektedir ve aydınlatma ekipmanlarını akıllı ve kolay bir şekilde yönetebilmek için IEC 62386 teknik standardında tanımlanmış bir protokoldür.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz